Ułatwienia dostępu

  • Slajd3
  • Slajd2
  • Slajd1
Warsztaty w Bibliotece Pedagogicznej

25 marca 2024 r. uczniowie 1TGiPC pod opieką p. Dominiki Kani i p. Barbary Jastrzębskiej wzięli udział w warsztatach w Bibliotece Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej. Filia w Garwolinie. To kolejne spotkanie z cyklu "Biblioteka bez tajemnic", które przybliża uczniom metody wyszukiwania informacji w zbiorach bibliotecznych.

Wielkanocna akcja świąteczna

Biblioteka Szkolna, jak co roku, przeprowadziła akcję świąteczną "Skocz po książki do bibliotece." Dla każdego czytelnika były przygotowane zakładki świąteczne i słodycze.

Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Czytania Tolkiena. W tolkienowskim świecie data 25 marca to także święto, bo właśnie tego dnia obchodzono upadek Saurona i zakończenie wojny o Pierścień. J. R.R. Tolkien, to angielski pisarz, wykładowca uniwersytecki, jest jednym z najchętniej czytanych pisarzy na świecie a także największym autorem fantastyki. Stworzony przez niego świat do dziś tętni życiem a jego twórczość wciąga czytelnika w każdym wieku.

Spotkanie autorskie

22 marca 2024 r. odbyło się spotkanie autorskie z Barbarą Włodarczyk w Miejsko-Powiatowej Bibliotece w Garwolinie, które było niezwykłym doświadczeniem! Wybitna dziennikarka i reporterka, znawczyni Rosji, podzieliła się z nami swoją pasją i wiedzą na temat tego fascynującego kraju. Jej książki „Nie ma jednej Rosji” oraz „Szalona miłość chcę takiego jak Putin”, rzucają zupełnie nowe światło na różnorodność i złożoność rosyjskiej kultury i społeczeństwa.

Konferencja Bibliotekarzy Powiatu Garwolińskiego

13 marzec 2024 r. mieliśmy przyjemność zorganizować Konferencję Bibliotekarzy Powiatu Garwolińskiego we współpracy Biblioteką Pedagogiczną im. Heleny Radlińskiej. Filia w Garwolinie. Agnieszka Karwowska w swoim wystąpieniu „Słodkiego miłego życia z czekoladą, cukrem i kawą do picia — historia ludzkich słabości” przedstawiła, jakim delicjom ludzie nie mogli się oprzeć dawniej i dziś.

Akcja Walentynkowa

Biblioteka Szkolna przeprowadziła akcję "Łączy nas miłość do książek", w czasie której można było otrzymać zakładkę walentynkową i poczęstować się cukierkiem. Dziękujemy, że Byliście z nami.

Literaccy Patroni roku 2024

Jak każdego roku Sejm i Senat RP wybierał literackich patronów roku. Rok 2024 poświęcony został twórczości wybitnych twórców takich, jak: Czesław Miłosz, Marek Hłasko, Witold Gombrowicz i Melchior Wańkowicz. 

Święta z książką

Biblioteka Szkolna przeprowadziła akcję "Święta z Książką", w czasie której przygotowane były zakładki świąteczne i cukierki dla wszystkich Czytelników wypożyczających książki. Akcja zakończyła się sukcesem, zakładki i cukierki rozdane, ale książek mamy jeszcze dużo. Zapraszamy!

Mikołajki w bibliotece

Dziękujemy, że tak chętnie Wzięliście udział w przygotowanych atrakcjach. A było w czym wybierać. Przygotowano książki do wypożyczenia z imieniem w tytule, można było poznać znaczenie swojego imienia i wziąć oczywiście słodkiego cukierka na drogę.

Spotkanie autorskie

Pani Barbara Jastrzębska uczestniczyła w spotkaniu autorskim w Miejsko Powiatowej Bibliotece Publicznej w Garwolinie z Anetą Krasińską. W trakcie spotkania autorka opowiedziała o swoich inspiracjach, dzięki którym powstają powieści. Biblioteka Szkolna zakupiła książkę pisarki pod tytułem „W sieci uczuć”.

 

Plan lekcji 1

wirtualna gazetka szkolna1

librus2

itszkola

mol net plus