Ułatwienia dostępu

  • Slajd1
  • Slajd2
  • Slajd3
  • Slajd4
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2025

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Data ta jest symboliczna, ponieważ w tym dniu urodzili się lub zmarli wielcy pisarze: Miguel de Cervantes, William Szekspir oraz Inka Garcilaso de la Vega. Celem tego święta jest promocja literatury, wspieranie czytelnictwa oraz ochrona praw autorskich. Jest to święto wszystkich miłośników książek. Aby uczcić ten dzień biblioteka szkolna przygotowała szereg atrakcji.

Akcja wielkanocna

Biblioteka Szkolna, jak co roku, przeprowadziła akcję przedświąteczną promującą czytelnictwo „Skocz po książki do biblioteki”. Dla wszystkich Czytelników wypożyczający woluminy były przygotowane zakładki z zajączkiem wielkanocnym i cukierki. Inicjatywa cieszyła się dużym powodzeniem.

Dzień Otwarty

27 marca 2025 r., w Dniu Otwartym Szkoły dla ósmoklasistów, przygotowaliśmy w bibliotece stoisko, na którym prym wiodły uczennice z projektu Misie_Czytelnisie z Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Alicja Potyra, Zuzia Potyra, Emilka Laskowska i liderka zespołu Oliwia Wojciechowska przygotowały quiz z wiedzy ogólnej, który cieszył się dużą popularnością wśród odwiedzających nas gości. Poza tym przygotowane były również cytaty z książek młodzieżowych.

Dzień czytania Tolkiena

J.R.R. Tolkien to angielski pisarz, filolog, profesor. Tolkien był określany prekursorem współczesnej fantasy. Pasjonował się mitologią, stworzył własny fikcyjny kontynent Śródziemie, w którym umieścił swoich bohaterów. Jego najważniejsze dzieła to: "Władca Pierścieni", "Hobbit" i "Silmarillion".

Światowy Dzień Poezji

UNESCO po raz pierwszy ustanowiło dzień 21 marca Światowym Dniem Poezji podczas 30. Konferencji Generalnej w Paryżu w 1999 r., mając na celu wspieranie różnorodności językowej za pośrednictwem ekspresji poetyckiej i zwiększenie szans na usłyszenie zagrożonych języków.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Bereniką Miszczuk

21 marca 2025 r. w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej odbył się wieczór z autorką serii „Kwiat paproci”,  „Ja, diablica” i kryminałów medycznych „Obsesja, „Paranoja” Katarzyną Bereniką Miszczuk. W spotkaniu uczestniczyły p. Barbara Jastrzębska i p. Agnieszka Karwowska wraz z uczniami realizującymi projekt _przeMOCni2.0, Misie_Czytelnisie i FolkLove2025 w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Herbatka z Szymborską

19 marca 2025 r. w Bibliotece Szkolnej projekty z II Liceum: Misie_Czytelnisie, FolkLove2025, Sin Secretos,  przeMOCni 2.0, biorące udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii przeprowadziły akcję „Herbatka z Szymborską”. Wielbiciele poezji Wisławy Szymborskiej mieli okazję zanurzyć się w twórczości poetki popijając aromatyczną herbatkę. Powstały pamiątkowe zdjęcia i filmiki, które można obejrzeć i posłuchać jak uczniowie czytają wiersze naszej noblistki. Akcję koordynowały p. Edyta Kacprowicz i p. Agnieszka Karwowska.

Biblioteka Ekonomika w podróży

14 marca 2025 r. z inicjatywy uczniów realizujących projekt Misie Czytelnisie i FolkLove2025, nauczyciele bibliotekarze p. Edyta Kacprowicz i p. Agnieszka Karwowska oraz p. Angelika Chabrowska zorganizowali wyjazd  do Pałacu Rzeczypospolitej w celu obejrzenia najcenniejszych zbiorów  Biblioteki Narodowej. Możliwość podziwiania pięknych i wyjątkowych zabytków piśmiennictwa uświadomiła uczestnikom, że książka była bezcennym dziełem sztuki.

Msie_Czytelnisie w Akademii Pana Kleksa

7 marca 2025 r. przedstawicielki projektu Misie_Czytelnisie – Emilia Laskowska i Alicja Potyra – pod opieką pani Edyty Kacprowicz, odwiedziły Publiczne Przedszkole Akademia Pana Kleksa. Spotkanie z przedszkolakami rozpoczęło się od przeczytania książeczki o misiu, który nie mógł zasnąć.

 

rekrutacja

Plan lekcji 1

wirtualna gazetka szkolna1

 bip logo1

tarcza

Librus1

katalog biblioteka

Podroze z klasa