Nauka języków obcych może być zabawą i procesem przynoszącym wiele korzyści i radości. Jednak wszyscy potrzebujemy od czasu do czasu trochę inspiracji!! Dlatego nasi uczniowie (klasa 2a LO, 2 i 3 TI, 2a TE i 3a TE)  27 października  2018 r. wzięli udział w  warsztatach językowych  na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach w ramach Europejskiego Dnia Języków. Uczniowie p. Beaty Skwarczyńskiej i p. Ewy Pęcak uczestniczyli w trzech warsztatach:
 
1.  "Idiomy rosyjskie w mowie potocznej" prowadząca p. dr Ewa Borkowska;
 
2. "Negatywny transfer językowy czyli co nam utrudnia naukę języków obcych ze szczególnym uwzględnieniem języka angielskiego" prowadząca dr inż. Barbara Witak;
 
3. "Z angielskim przez świat przystanek Australia, avo, evo, servo i roo czyli jak dogadać się z Australijczykiem"  prowadząca mgr Joanna Madej-Borychowska.
 
Warsztaty zakończyły się quizem sprawdzającym nowo zdobytą wiedzę uczestników warsztatów.