W dniach od 10 do 12 maja 2023 r. 43 uczniów pod opieką p. Justyny Wałachowskiej, p. Nataszy Mikulskiej, p. Wojciecha Zająca poznawali Pomorze Gdańskie. Pierwszego dnia wraz z przewodnikiem zwiedzaliśmy piękny Gdańsk. Przy sprzyjającej pogodzie mogliśmy podziwiać to piękne miasto i wspaniałe zabytki m.in. Trakt Królewski, fontannę Neptuna, Bazylikę Mariacką Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
 
Po długim spacerze ulicami Gdańska udaliśmy się na nocleg. Drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty przy Pomniku Obrońców Wybrzeża i na polu bitwy na  Westerplatte. Zwiedzanie Europejskiego  Centrum Solidarności zrobiło na nas ogromne wrażenie, gdyż była to żywa lekcja historii współczesnej.  Przy bramie Stoczni Gdańskiej zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie.   Następnie udaliśmy się do Gdyni gdzie spacerowaliśmy po Skwerze Kościuszki a następnie odwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie. Dzień zakończyliśmy spacerem po słynnym molo w Sopocie. Trzeci dzień spędziliśmy na plaży w Sztutowie szukając  bursztynów i  opalając się na plaży.