Spotkajmy się na Senatorskiej!  to hasło przyciągnęło tłumy mieszkańców Garwolina i okolicznych miejscowości na jedną z najstarszych ulic w stolicy powiatu garwolińskiego. 10. edycja Festiwalu Kultury i Tradycji Garwolina wypada w wyjątkowym roku 600-lecia miasta.

Motywem przewodnim trwającej imprezy na Senatorskiej było koło, a hasłem: „Garwolin na okrągło”! Oczywiście nie mogło naszej szkoły zabraknąć! Dla licznie przybyłych uczestników festiwalu przygotowaliśmy "Kawiarenkę" w której można było odpocząć i obejrzeć album przygotowany na 60-lecie szkoły "Ekonomik w Obiektywie", obejrzeć wystawę prac uczniów i wziąć udział w quizach. Głównym celem wydarzenia jest kultywowanie lokalnych tradycji, promocja regionalnej kultury oraz popularyzacja historii miasta i powiatu garwolińskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie stoiska.