22 stycznia obchodziliśmy 160. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, największego i najdłużej trwającego polskiego zrywu narodowowyzwoleńczego. Pamięć o tych wydarzeniach uczcili uczniowie klasy 3aLO, którzy w poniedziałek pod opieką p. Agnieszki Czypionki wzięli udział w zajęciach historycznych, zorganizowanych przez PCKiP w Miętnem pt. „Wcieleni do oddziału powstańczego − POWSTAŃCZA NOC 1863”.

Uczestnicy warsztatów poznali historię niezwykłych bohaterów powstania, związanych z Ziemią Garwolińską − Kaliksta Ujejskiego, Ludwika Żychlińskiego, ks. Brzóski oraz Romualda Traugutta. Uczniowie mieli możliwość przebrać się w stroje z epoki, przejść kurs szermierki historycznymi szablami, opanować umiejętność ładowania broni czarnoprochowej czy krzesania ognia krzesiwem, a na koniec sprawdzić swoją wiedzę w quizie historycznym. Również w ramach szkolnych obchodów rocznicy uczennice klasy 2aLO przygotowały prezentację o powstaniu, którą można obejrzeć na dolnym holu oraz w gazetce wirtualnej na stronie szkoły.