Pamięć o bohaterach narodowych oraz wydarzeniach ważnych dla historii Polski jest wpisana w tradycję Ekonomika. 28 listopada 2022 r. obchodziliśmy 192 rocznicę wybuchu Powstania Listopadowego. Z tej okazji uczniowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Wokół Powstania Listopadowego 1830-1831. Konkurs został zorganizowany m.in. przez Departament Szkolnictwa Wyższego MON oraz Wojskową Akademię Techniczną. Celem wydarzenia było propagowanie historii ojczystej oraz krzewienie postaw patriotycznych i obywatelskich.

Zawody miały formę quizu online, w którym liczyła się nie tylko bardzo szczegółowa wiedza, ale i czas udzielenia odpowiedzi. W konkursie wzięło udział ponad 1200 uczniów z całej Polski. Najwyższy wynik spośród naszych uczniów uzyskał Wojciech Dudek (4TEp). Na wyróżnienie zasługują również wyniki Witolda Pęcaka (2TI), Karoliny Figurskiej (3aLO), Karoliny Jaroń (2dLO) i Jakuba Owczarczyka (2TRek). Nad organizacją i przebiegiem konkursu w szkole czuwała p. A. Czypionka.

Gratulujemy Wam wiedzy historycznej oraz dziękujemy wszystkim za udział.