17 listopada 2022 r. w szkole odbył się koncert „Dla Polski”. W ten sposób uczniowie oddali hołd Bohaterom, którzy poświęcili swoje życie w obronie Ojczyzny. Podczas koncertu wykonywano piosenki patriotyczne takie jak: „Szare Szeregi”, „Wojenko, Wojenko!” czy „Przybyli ułani pod okienko”. Przygotowano również biogramy Żołnierzy Wyklętych, skazanych na śmierć przez sądy komunistyczne (niespełna osiemnastoletniej Danuty Siedzikówny ps. „Inka”, rotmistrza Witolda Pileckiego oraz porucznika Stanisława Kopika ps. „Zemsta”).

Szczątki porucznika Stanisława Kopika ps. „Zemsta” odnaleziono na terenie Cmentarza Wojskowego na Powązkach w Warszawie i zostały pochowane 4 listopada 2022 r. na garwolińskim cmentarzu. Należy podkreślić, że uroczystości pogrzebowe oficera Wojska Polskiego, Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych VII Okręgu Śląskiego miały charakter państwowy. Stanisław Kopik w nocy z 17 na 18 czerwca 1948 r. został zamordowany przez funkcjonariuszy UBP i wypchnięty przez okno z drugiego piętra gmachu Urzędu Miejskiego. Został on pochowany pod fałszywym nazwiskiem w mogile zbiorowej. Koncert przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli p. Katarzyny Ochnio, p. Andrzeja Ostolskiego i p. Kingi Dębskiej.