Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Garwolinie informuje  o rozpoczęciu kolejnej edycji Kampanii Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywności (EFSA) pod tytułem „Wybieraj Bezpieczną Żywność”.  Kampania skierowana jest przede wszystkim do grupy odbiorców w wieku 25–45 lat, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet i młodych rodziców.

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy społeczeństwa na temat roli nauki w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności w Unii Europejskiej oraz zachęcanie obywateli do dokonywania świadomych wyborów żywieniowych. Edukacja konsumencka obejmuje obszary tematyczne odnośnie:

– zasad kupowania i spożywania żywności,

– istoty zapisów na etykietach

– alergenów

– higieny żywności

– nowej żywności

– suplementów diety

– zdrowia roślin

Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie #EUChooseSafeFood