Z okazji 70-lecia istnienia, Biblioteka Pedagogiczna w Siedlcach wraz ze swoimi filiami, ogłosiła konkurs na plakat promujący bibliotekę. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości estetycznej uczniów, rozbudzanie inwencji twórczej i wrażliwości czytelniczej, wzmacnianie wiary we własne możliwości oraz budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi. Z naszej szkoły, pod kierunkiem pani Iwony Jończyk wpłynęło kilkanaście prac, które powstały podczas zajęć w pracowni komputerowej. W kategorii szkół ponadpodstawowych pierwsze miejsce zajęła nasza uczennica: Malwina Użyczyn z klasy 2TGiPC.

Uroczyste wręczenie nagród laureatom pierwszych miejsc odbyło się 9 listopada w siedzibie głównej Biblioteki Pedagogicznej im. Heleny Radlińskiej w Siedlcach. Podczas gali można było obejrzeć interesujące prezentacje nt. zmian, jakie następowały w książkach i podręcznikach na przestrzeni dziesięcioleci oraz zapoznać się z historią Biblioteki Pedagogicznej i jej oddziałów przez 70 minionych lat. Kolejnym punktem programu był wykład dr hab. Piotra Łuszczykiewicza „Komunikowanie – sztuka, technika, sposób życia”. Wykładowca w niezwykle barwny i humorystyczny sposób omówił werbalne i pozawerbalne formy komunikacji. Podczas uroczystości nie zabrakło części artystycznej. Utwory m.in. Agnieszki Osieckiej i Edyty Gepert zaśpiewała Aleksandra Gotowicka. Wokalistka pomiędzy utworami przytaczała cytaty wprowadzające w tematykę piosenki, a także ciekawostki z biografii m.in. Agnieszki Osieckiej. obchodziła 70-lecie działalności.