Studia to kwalifikacje, a kwalifikacje oznaczają możliwość znalezienia pracy w wymarzonym zawodzie. Warto uważnie wybierać nie tylko uczelnie, ale też kierunek studiów. Dlatego 9 września 2022 r. uczniowie liceum (4c, 4b, 4d) oraz technikum (4aTEg) wzięli udział w Salonie Maturzystów „Perspektywy”. To wydarzenie przyciągnęło tłumy młodych ludzi, którzy mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni z Polski i z zagranicy.

Salon Maturzystów to nie tylko stoiska uczelni, rozdawany bezpłatnie „Informator dla Maturzystów 2023”, ale także różnego rodzaju prelekcje i wykłady, poświęcone samemu egzaminowi maturalnemu. Na Warszawskim Salonie Maturzystów można było poznać np. ofertę studiów na Tajwanie i porozmawiać z przedstawicielami uczelni. Dowiedzieć się o zasadach rekrutacji. Podczas Salonu Maturzystów młodzież mogła skorzystać z indywidualnego doradztwa zawodowego. Uczniom dziękuję za dyscyplinę i punktualność, p. Annie Mucha i p. Sylwii Kozyrze za pomoc przy organizacji wyjazdu.