20 czerwca 2022 r. odbyło się zakończenie projektu „Międzynarodowa mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” realizowanego ze środków POWER 2019 na zasadach Programu Erasmus + sektor kształcenie i szkolenie zawodowe: Kompetencje – zdobądź dziś, wykorzystaj teraz i w przyszłości. Certyfikaty zostały wręczone na auli szkoły w okolicznościowych teczkach przygotowanych z okazji Jubileuszu  60-lecia szkoły.

W projekcie wzięło udział pięć klas z Technikum nr 1. W 2019 roku przed wybuchem pandemii COVID–19 praktyki w Maladze odbyli uczniowie technikum w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik informatyk i technik ekonomista. Ze względu na zaistniałą sytuację międzynarodową, która była związana z wprowadzeniem reżimu sanitarnego w krajach Unii Europejskiej realizacja projektu została zawieszona. Dopiero w 2021 roku uczniowie w zawodzie technik ekonomista i technik reklamy mogli odbyć praktyki w Grenadzie. Oczywiście codziennie, po zakończonych praktykach zwiedzali najpiękniejsze miejsca Malagi i Grenady. W ramach rozwijania kompetencji społecznych i językowych uczestniczyli w miejskiej grze terenowej i warsztatach z języka hiszpańskiego. W ramach rozwijania kompetencji świadomości i ekspresji kulturowej uczniowie poznawali piękne zakątki Andaluzji. Oczywiście to nie ostatnia grupa odbywająca praktyki za granicą Technikum nr 1 otrzymało bowiem akredytację w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe złożonych w ramach akcji 1. programu Erasmus+ w konkursie 2021 (EAC/A01/2021), zajmując szóste miejsce na 299 wniosków! Projekt będzie realizowany przez pięć lat, dzięki niemu uczniowie będą odbywać praktyki za granicą rozwijając kompetencje miękkie tak poszukiwane na rynku pracy.