W dniach 25-27 maja 2022 r. uczniowie klas 2aLO i 1aLO, pod opieką p. Agnieszki Czypionki, p. Anny Przybysz i p. Edwarda Czypionki, uczestniczyli w wycieczce do Trójmiasta, realizowanej w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki Poznaj Polskę”. W programie wyjazdu znalazły się miejsca ważne dla tradycji, kultury i historii Polski: w Gdyni − Oceanarium i statek − muzeum Dar Pomorza, oraz najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim w Sopocie.

W Gdańsku uczniowie zwiedzili historyczne centrum miasta oraz Muzeum II Wojny Światowej, a w katedrze w Oliwie wysłuchali koncertu organowego. Zatrzymali się również przy Pomniku Poległych Stoczniowców, upamiętniającym ofiary wydarzeń Grudnia 1970, który znajduje się w pobliżu Bramy Stoczni Gdańskiej. Ostatnim punktem wycieczki był Zamek Krzyżacki w Malborku oraz zbiory Muzeum Zamkowego − wystawa wyrobów z bursztynu oraz broni. Mimo napiętego programu edukacyjnego, znalazł się również czas na odpoczynek i integrację, m.in. na pięknej, choć wyjątkowo wietrznej plaży w Sztutowie. Wycieczka dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń i wspomnień!