W dniach 8-10 grudnia 2021 r. uczniowie klas: 3dLOp,3LOdg, 3cLOp 3cLOg, 3TIp uczestniczyli w ramach projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”  w wycieczce po Lubelszczyźnie i Podkarpaciu zorganizowanej przez p. Marka Piotrowskiego, pod opieką p. Renaty Ocep-Piotrowskiej i p. Anny Biernackiej.

Uczniowie mieli okazję zwiedzić przepiękny Lublin, gdzie odwiedzili Muzeum Narodowe, Trybunał Koronny, Archikatedrę pw. św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, a także Rynek Starego Miasta i Plac Litewski. Następnie udali się do Muzeum na Majdanku, gdzie dzięki przewodnikowi poznali bliżej historię tego miejsca. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie  Zamościa. Uczniów zachwycił niezwykły wygląd tego renesansowego miasta i jego historia. Drugiego dnia wycieczki  uczniowie udali się do Przemyśla. Podczas porannego przejazdu autobusem można było podziwiać cudowne, górskie widoki, a jednym z najpiękniejszych było urokliwe Jezioro Solińskie w porannej mgle. Uczniowie poznali historię Fortu W I Salis Soglio, znanego też pod nazwą Twierdza Przemyśl. Największym zainteresowaniem  uczniów cieszyło się jedyne w Polsce Muzeum Dzwonów i Fajek. Ostatni dzień wycieczki uczniowie spędzili w Krasiczynie. Zespół parkowo-zamkowy zachwycił ich swoją cudowną aurą, a w lochach czekały na nich duchy. Dzięki wycieczce  poznali piękne i ciekawe miejsca Polski, o których nawet nie wiedzieli, zaś słuchając opowieści przewodników dużo się nauczyli, co z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Był to także czas uczniowskiej integracji. Uczestnicy przyznali, że wycieczka bardzo im się podobała i czekają na kolejną.