10 grudnia 2021 r. uczennica klasy 2aLOp. Wiktoria Goliszewska wzięła udział  w III edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Primus Inter Pares. Patroni Roku 2021”. Finaliści mieli za zadanie wybranie jednego z czterech patronów mijającego roku, tego, który zasłużył na miano „ Pierwszego wśród równych sobie”. Norwid, Baczyński, Różewicz, a może Lem? Wybór nie był łatwy. Prezentacja wiersza lub fragmentu prozy Patrona Roku 2021  była uzasadnieniem tego wyboru.

Przewodniczącym Komisji Konkursowej był  znany aktor teatralny, filmowy, musicalowy, wszechstronnie utalentowany, o prawdziwie renesansowej osobowości – p. Dariusz Kordek. Jury oceniało uczestników przede wszystkim za interpretację utworu, poprawność i ekspresję, ogólny wyraz artystyczny. W konkursie udział wzięło 40 uczniów ze szkół warszawskich, a także z Ostrołęki, Radomia, Zwolenia, Mińska Mazowieckiego i Garwolina. Największą popularnością cieszyła się poezja C. K. Norwida i K. K. Baczyńskiego. Poziom recytacji był naprawdę wysoki, w wielu przypadkach można go nazwać mistrzowskim. Po burzliwych obradach jury wyłoniło trzech laureatów i czterech wyróżnionych: Wiktoria otrzymała I wyróżnienie za utwór Tadeusza Różewicza „Odnaleźć samego siebie.” To ogromny, choć nie pierwszy sukces uczennicy, należącej do Szkolnego Koła Utalentowanych, którego opiekunem jest pani Małgorzata Wójcik-Wojciechowska. Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania talentu i umiejętności recytatorskich.