XXXVI Rajd Kościuszkowski nie mógł się odbyć bez udziału młodzież Zespołu Szkół nr 1 im Bohaterów Westerplatte. Dlatego liczną grupą 8 października stawiliśmy na zbiórce w Korytnicy, by przejść 20 kilometrów po drogach zbliżonych do historycznych tras przemarszu wojsk polskich i poszczególnych korpusów rosyjskich.
Ta cenna lekcja historii połączona była z zadaniami, z którymi nasza młodzież nie miała najmniejszych problemów - walka z mieczem w ręku, pchnięcie kulą armatnią, czy ułożenie piosenki o Kościuszce. O orientacji w terenie już nie wspomnę... 
Mówiąc skromnie wymietliśmy konkurencję... A tak poważnie, wcale nie było łatwo, niektórzy narzucili spore tempo. Ale wszyscy daliśmy radę!!!
Organizatorem naszej grupy była p. Elżbieta Rosłoń. 
Opiekunowie to: p. Piotrek Szyćko i p. Iwona Ostrowska.