Tegoroczna, dziesiąta odsłona  Narodowego Czytania  nie mogła obyć się bez udziału uczniów Naszej szkoły. Uroczystość odbyła się w poniedziałek 6 września, w Powiatowym Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Tym razem spotkaliśmy się, aby wspólnie czytać Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej. Uczciliśmy tym samym 100. rocznicę śmierci autorki.

Dzieło Zapolskiej piętnuje obłudę i zakłamanie, a dzięki mistrzowskiemu odmalowaniu postaci, dowcipie słownym pomieszanym z gorzką ironią, przesłanie molarne dociera również do współczesnych. W postacie tragifarsy wcieliły się uczennice:

Eliza Zalech (3TE) – Dulska,

Hanna Pytel (3dLO) – Hanka,

Monika Bartkiewicz (3TE) – Mela,

Zuzanna Kapczyńska (3bLO) – Hesia,

Aleksandra Paprocka (3bLO) – ciotka Tadrachowa,

Wiktoria Wyczawska (3bLO) – ciotka Juliasiewiczowa.

op. Agnieszka Stanaszek i Iwona Ostrowska