Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w kościele Matki Boskiej Częstochowskiej w Garwolinie. Po powrocie do szkoły zdecydowana większość uczniów rozeszła się do klas na spotkania ze swoimi wychowawcami. Dyrekcja Zespołu Szkół nr 1, ze względu na reżim sanitarny, w trosce o zdrowie uczniów i nauczycieli zdecydowała, że oficjalne przywitanie na sali gimnastycznej dotyczyć będzie jedynie klas pierwszych.

Pani Dyrektor Marzena Tudek przywitała uczniów, którzy dołączyli do braci szkolnej Ekonomika, oferując swoją pomoc i wsparcie:

Pamiętajcie, że nie jesteście tu sami. Wszyscy jesteśmy tu po to, żeby pomóc Wam odnaleźć się w nowej rzeczywistości szkolnej. Mimo wyjątkowego czasu niezmiennie przyświecają nam te same cele, dlatego życzę Wam, aby czas spędzony w naszej szkole był czasem dobrego startu, rozwijania swoich pasji oraz doskonalenia i nabywania nowych umiejętności. My Wam w tym pomożemy.

Uczniowie zostali również zapoznani z historią związaną z bohaterską obroną Westerplatte – w końcu każdy powinien znać patrona swojej szkoły. Po części oficjalnej odbyły się spotkania z wychowawcami, którzy oprowadzili uczniów po jeszcze pustym labiryncie korytarzy. Mimo trudnego czasu, wielu niedogodności, mamy nadzieję, że przestrzegając zasad obowiązujących w szkole, mówiąc najkrócej, damy radę😉