23 kwietnia jest Światowym Dniem Książki 📖📚📔i Praw Autorskich✒️ To coroczne święto organizowane przez UNESCO. Data ta wybrana została, jako symboliczna dla literatury światowej, bo w tym dniu zmarli m. in. Miguel de Cervantes i William Szekspir. Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich📖 obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii. Z tej okazji Biblioteka Szkolna przygotowała konkurs, w którym mogą wziąć udział wszyscy nasi uczniowie!

Temat konkursu to: Kaligram, jako forma interpretacji literatury. Czytelnicy wyrażają za pomocą obrazu odczucia i doznania artystyczne powstałe w czasie lektury dzieł literackich.  W wiadomości na librusie znajduje się plakat i regulamin konkursu, który będzie trwał od 23.04 do 31 maja 2021 r.