W marcu Samorząd Uczniowski zaangażował uczniów i nauczycieli naszej szkoły do udziału w ogólnopolskim projekcie społeczno-edukacyjnym: W marcu biegamy dla kobiet - wspólnie pomagajmy Fundacji onkologicznej Życie z rakiem zainicjowanym przez Szkołę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Brzózie Stadnickiej. Zadaniem szkoły było zachęcenie społeczności szkolnej do biegania.

Organizatorzy sumowali dystans przebyty przez uczniów i nauczycieli na podstawie zdjęcia uczestnika z  krokomierzem. Aby uzyskać dyplom uczestnicy musieli przebyć w sumie dystans 50 kilometrów, drugim zadaniem placówki było wpłacenie dowolnej kwoty-cegiełki na rzecz Fundacji onkologicznej - życie z rakiem, która wspiera osoby chorujące na nowotwory. Celem projektu było nie tylko propagowanie zdrowego trybu życia i zachęcanie do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu, lecz także budowanie wrażliwości i empatii młodzieży w stosunku do chorych.

Nasza szkoła wspaniale wykonała zadanie projektowe  przekraczając z nawiązką wymagany dystans, włączając w działania wielu uczniów i  nauczycieli. Dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy kondycji fizycznej! Mamy nadzieję, że za rok przebiegniemy wspólnie jeszcze więcej kilometrów.

W marcu biegali dla kobiet: Kinga Świętochowska, Martyna Baran, Natalia Reja, Konga Włodarczyk, Kinga Trojanek, Martyna Rżysko, Patrycja Grzyb, Anna Wlenda, Wiktoria Rękawek, Sylwia Poszytek, Magda Lis, Natalia Sowa, Eliza Zalech, Emilia Mikusek, Jan Wiater, Jakub Ochnio, Szymon Gałach, Maksymilian Kazubek, Arek Oszkiel, Jakub Sikora, Daniel Fryc. Nauczyciele: Elżbieta Rosłoń, Edyta Filaber, Justyna Wałachowska, Marzena Mikulska, Sylwia Kozyra, Iwona Ostrowska, Marta Ozóg, Natasza Mikulska, Marek Łoniewski.

Natasza Mikulska

opiekun SU