Była wolna Polska, teraz jest inaczej... powie jeden z bohaterów... Może te słowa będą początkiem, a może końcem historii, którą napisało życie. Przekonajcie się sami...

W naszej szkole od dwóch lat działa Koło Utalentowanych. Stanowi je grupa  uczniów posiadających różne uzdolnienia: aktorskie, plastyczne, reżyserskie, artystyczne, muzyczne. Są wśród nich młodzi, zdolni poeci i pisarze. Opiekunem Koła jest p. Małgorzata Wójcik-Wojciechowska. W ubiegłym roku pojawiła się inicjatywa nagrania filmu. Był to pierwszy krok w kierunku nowych doświadczeń. Postanowiliśmy zgłosić go do konkursu UFF w Lublinie, jednak na werdykt jury, z powodu pandemii czekaliśmy niemal rok. Niestety, obyło się bez nagrody, ale nie zniechęciło nas to do podejmowania i realizowania nowych wyzwań. Gorąco zachęcamy do obejrzenia efektów naszej pracy:

https://liblink.pl/ZwrJxgYq6f

Scenariusz:
Gabriela Stachurska, Natalia Kot, Łukasz Dąbrowski, pani Małgorzata Wójcik-Wojciechowska.

Poezja:
Tomasz Gryta, Szymon Pytlarczyk, Izabela Kabala.

Obsada:
Genia - Gabriela Stachurska.
Jadzia - Natalia Kot.
Hans - Tomasz Gryta.
Stefan - Karol Szubiński.
Władek - Piotr Gano.
Matka - Izabela Kabala.

Zdjęcia i montaż:
Dominik Majek.

Duży wkład w produkcję miał Łukasz Dąbrowski, uczestniczył w pisaniu scenariusza i na potrzeby napisów końcowych zagrał na organach kościelnych, miał także rolę w filmie, choć ostatecznie scena została wycięta. Znajdzie się ona w wydaniu DVD.

Szczególne podziękowania należą się p. Małgorzacie Wójcik-Wojciechowskiej, bez jej wkładu produkcja nigdy by nie ruszyła.