Aż 37 drużyn z całej Polski zmierzyło się 10 grudnia 2020 r. w "Wirtualnym Festiwalu Historionauty", który został zorganizowany przez portal edukacyjny "Historia: poszukaj" wspólnie z Centrum Edukacji Obywatelskiej (CEO). Nasi uczniowie po raz pierwszy wzięli udział w tym projekcie.

Podczas festiwalu uczniowie rozwiązywali zadania dotyczące dwudziestolecia międzywojennego. Tworzyli kolaże strojów z epoki, projektowali nowoczesną kuchnię i analizowali rolę Polskiego Czerwonego Krzyża w czasie Bitwy Warszawskiej. Na koniec wykonali memy z wizerunkami Józefa Piłsudskiego.

Naszą Szkołę reprezentowały dwie drużyny pod opieką p. Agnieszki Czypionki, z klasy 1aLO (Julia Okleja, Julia Kowalska, Wiktoria Goliszewska, Karolina Figurska) i z klasy 3aLO (Kacper Fidala, Jarosław Rosłaniec, Damian Sacałowski, Aleksander Kurek, Kacper Dąbrowski). Dziewczyny z klasy pierwszej zanotowały swój mały sukces: znalazły się w pierwszej trójce zespołów, które najszybciej wykonały jedno z zadań konkursowych. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że festiwal, dzięki swej nietypowej formule był dla nich dobrą zabawą. Potrzebna była nie tylko wiedza historyczna, lecz także zdolności artystyczne oraz umiejętność pracy w zespole pod presją czasu.