„Bramy przepastne śmierci dla niektórych ludzi nie istnieją. Świadczą o prawdzie wielkości takiej, że prawa są inne, niż prawa małości” -  Józef Piłsudski. Początek listopada jest szczególnym czasem, kiedy towarzyszy nam pamięć o zmarłych. Oderwani od codziennych obowiązków sprzątamy groby, zapalamy znicze.

 

Odwiedzamy najbliższych, Tych, którzy byli, czynili dobro dla Nas i dla innych. Ten rok dla całej naszej szkolnej społeczności jest szczególnie trudny. Czas epidemii sprawił, że uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 „Ekonomik” nie mogli brać udziału przy sprzątaniu grobów.  W związku z tym, nauczycielki p. Aneta Winek i p. Maria Kowalczyk same sprzątały groby osób zasłużonych dla miasta Garwolin.  Ten rok jest już 14 rokiem z rzędu, kiedy  dbamy o opuszczone groby na Cmentarzu Parafialnym przed dniem Wszystkich Świętych.