KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Historyczne zwycięstwo siatkarek z Zespołu Szkół Ponadgimnzjalnych nr1 „ekonomik”
Zakończyły się regionalne rozgrywki w piłce siatkowej dziewcząt. Reprezentacja siatkarek zdobyła pierwsze miejsce w owych rozgrywkach. W 49-o letniej historii szkoły siatkarki nigdy nie stawały na najwyższym stopniu podium.

08 kwietnia w Mińsku Mazowieckim został rozegrany turniej finałowy z udziałem Węgrowa, Siedlec, Garwolina i oczywiście gospodarzy. W meczu półfinałowym turnieju spotkały się obrończynie mistrzowskiego tytułu ( Mińsk Maz.) z garwolińskim ekonomikiem.

Do meczu przystąpiliśmy pełni szacunku dla rywala, bowiem w tym sezonie już raz ulegliśmy 3;1 w rozgrywkach grupowych. Duża koncentracja, trudna zagrywka i dobra gra w obronie przyniosły dość łatwe zwycięstwo 0;3 (19;25, 18;25, 19;25).

W drugim półfinale zagrał Węgrów i Siedlce. Po trzech setach rywalizacji znaliśmy przeciwnika w walce o złoty medal.

Pierwsze dwa sety zagraliśmy doskonale. Znów rywalki miały problem z przyjęciem zagrywki i wyprowadzeniem mocnego ataku. Piłki dostarczane za darmo dawał pole do popisu naszej rozgrywającej. Kolejny set to był horror. Węgrowianki poprawiły przyjęcie zagrywki i skutecznie zdobywały punkty mądrymi atakami blok out. W końcówce seta nawiązaliśmy kontakt punktowy, jednak na zwycięstwo w secie już było za późno. Czwarty set okazał się setem prawdy. Przy ogłuszającym dopingu, naszych, garwolińskich kibiców, obydwie drużyny wspięły się na wyżyny swoich możliwości. Walka była punkt za punkt do samego końca. Zaczęliśmy grać blokiem wyprowadzać mocne ataki, bronić w polu. Przy wyniku 24;23 nasza przyjmująca potężnym atakiem na pojedynczym bloku wbiła tzw. siatkarskiego gwoździa i tym samym zakończyła dramatyczną walkę o złoto. Wynik końcowy spotkanie 3;1 (25;23, 25;10, -25;23, 25;23).

Najlepszą zawodniczką finałów została wybrana rozgrywająca z Z.S.P nr1 w Garwolinie Alicja Ziółek (5)

 

Kolejność końcowa


1. ZSP 1 Garwolin         Mikulski Mariusz
2. LO Węgrów                Veit Kinga
3. LO 2 Siedlce               Prekurat Artur

 
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 2455 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1962430.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-09-22, godz: 23:31:46