KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Październikowe Dni Kariery Zawodowej
Październikowe Dni Kariery Zawodowej rozpoczęły 5.10.2016 roku od wizyty w Publicznym Przedszkolu nr 6 „Mały Europejczyk”. Uczennice klasy Ic LO Weronika Kowalczyk, Klaudia Żaczek, Eliza Domarecka i Natalia Garbarczyk mogły się przekonać jak wygląda praca z maluchami. Być może wizyta w przedszkolu pomogła im podjąć decyzję o studiach na pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej.

10.10.2016 r. w ramach Warszawskiej Strefy Młodzieży Uniwersytetu SWPS odbyły się warsztaty z motywacji. Prowadzący p. Adam Zadrożny i p. Katarzyna Rutkowska próbowali znaleźć odpowiedź na nurtujące maturzystów pytania: Jak odnaleźć motywację do nauki? Do czego nie możemy się zmotywować? Dlaczego nam się nie chce chcieć?

Strefa Młodzieży w ramach, której odbyły się warsztaty to inicjatywa warta polecenia!

http://www.swps.pl/strefa-mlodziezy

13.10.2016 r. uczniowie, którzy interesują się studiami prawniczymi, mogli zobaczyć jak wygląda praca Sądu Rejonowego w Garwolinie. Dzięki uprzejmości p. sędzi Katarzyny Moch mogliśmy uczestniczyć rozprawach sądowych, które dziś były na wokandzie.

19.10.2016 r. uczniowie III TCPG mogli przez chwilę poczuć się jak zawodowi fotograficy. W tajniki zawodu wprowadził ich p. Piotr Pazdyka. Warsztaty odbyły się w Studiu "SlowArt" w Warszawie, które należy do Warszawskiej Szkoły Reklamy. Od tego roku szkolnego nawiązaliśmy współpracę z WSR, co pozwoli również innym uczniom na udział w tego typu zajęciach. Dziękuję za współpracę p. Andrzejowi Sąginowi i p. dr. Krzysztofowi Woźniakowi.

W ramach Październikowych Dni Kariery uczniowie klasy IIIa LO i IIIb LO mogli zobaczyć, jak wygląda produkcja pieczywa w "Piekarni i Cukierni Żabczyńscy" w Łaskarzewie. Technologię produkcji przybliżył nam p. Michał Paszkowski.

21 października dzięki zaangażowaniu p. Jolanty Konarzewskiej odbyły się zajęcia w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Garwolinie. Prowadzący p. Izabela Hinz-Kozłowska i p. Ignacy Kozak w sposób przystępny przybliżyli uczniom klasy IIIa TE i IIIb TE tematykę ubezpieczeń. Dowiedzieliśmy się m.in. "Co ZUS robi z naszymi pieniędzmi", jak założyć własną firmę, jakie obowiązki ma pracodawca. Ponadto poznaliśmy historię ubezpieczeń społecznych i obejrzeliśmy film pt. "Co Polacy wiedzą na temat ubezpieczeń społecznych.

24.10.2016 r. w uczniowie klasy IIIc LO mogli poznać technologię produkcji w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Woli Rębkowskiej. Po zakładzie oprowadzały nas p. Karolina Paziewska, p. Joanna Wielgosz, p. Marzena Olechowska.

Dzięki zaangażowaniu p. Beaty Skwarczyńskiej 26.10.2016 r. w ramach Październikowych Dni Kariery odbyły się zajęcia w Narodowym Centrum Jądrowym w Świerku. Oprócz zwiedzania reaktora Maria odbyły się zajęcia dla uczniów klasy IIIc LO i I TI. Pan Andrzej Skwarek i p. Łukasz Adamski przybliżyli uczniom tematykę promieniowania elektromagnetycznego i jonizującego.

Agnieszka Karwowska
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 381 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1960356.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-09-22, godz: 23:31:46