KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

XVII Ogólnopolski Przegląd Projektów Młodzieżowych
14 czerwca 2016 roku uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 CKU im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie, jako jedyne z powiatu garwolińskiego, brały udział w XVII Ogólnopolskim Przeglądzie Projektów Młodzieżowych organizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Przegląd odbywał się na Zamku Królewskim w Warszawie. Swoje projekty przedstawiło 50 zespołów  z całej Polski. Były to wyniki rocznej  realizacji projektów uczniowskich w ramach programów Fundacji CEO.

W Sali Wielkiej Balowej w Zamku Królewskim, o godzinie 10.00, odbyło się  oficjalne rozpoczęcie i przywitanie zespołów projektowych, które w Arkadach Kubickiego miały przygotowane swoje stoiska. Grupę projektową z ZSP nr 1 reprezentowały Maria Kucharzewska, Kinga Gładysz, Alicja Stysiak, Patrycja Paulina Szostak, pod opieką p. Agnieszki Karwowskiej i p. Anny Sękulskiej. Na stoisku zaprezentowano zdjęcia z przedszkoli i szkół,  film z zajęć w Niepublicznym Przedszkolu „Juniorek”, prezentację multimedialną oraz inne wyniki realizacji programu „PoczytajMY”. 

Uczennice brały również udział w „Warsztatach na Wynos” oraz w „Grze Arkadowej”, polegającej na poznawaniu innych projektów i sposobu ich realizacji. Dzięki grze uczennice mogły poznać ciekawych ludzi. Udział w konkursach pozwolił zespołowi na zdobycie tytułu arkadowego supermana. 

Uczniowie ZSP nr 1 CKU w Garwolinie, w trakcie roku szkolnego realizowali projekt „PoczytajMY”, mający na celu propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Projekt objął ok. 205 uczniów i przedszkolaków, odbyło się 13 spotkań w pięciu placówkach: Niepublicznym Przedszkolu „Juniorek”, Publicznym Przedszkolu nr 8 „Plastuś”, Publicznym Przedszkolu „Akademia Pana Kleksa” oraz w Szkole Podstawowej nr 5 i nr 2 w Garwolinie. Zajęcia czytelnicze  składały się z dwóch elementów – wspólnego czytania i zabawy. Dzięki zastosowaniu m.in. metody przekładu intersemiotycznego dzieci graficznie prezentowały treść przeczytanych bajek. Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno ze strony licealistów, jak i dzieci. Zespół bibliotekarzy ZSP nr 1 CKU serdecznie dziękuje wszystkim placówkom biorącym udział w projekcie oraz nauczycielom naszej szkoły p. Marcie Ozóg, p. Bożenie Pleskot, p. Anecie Winek, p. Bogusi Boguckiej, p. Barbarze Jastrzębskiej, p. Agnieszce Stanaszke.

Koordynator projektu „PoczytajMY” 
Agnieszka Karwowska 
 
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 1217 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1978875.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-18, godz: 11:07:44