KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Ekonomik: kolejny egzamin na celujący!
O tym jak ważne jest dla nas zdrowie nie trzeba nikogo przekonywać. Wszyscy chcemy być młodzi, silni i piękni. To zupełnie naturalne. W życiu człowieka zdarzają się jednak chwile, kiedy coś pójdzie nie tak: wypadek, choroba, operacja, cierpienie… Dobrze jest wiedzieć, że w takich właśnie chwilach nie zostajemy sami, że jest ktoś, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń – bezinteresownie poda przysłowiową szklankę wody i okaże nam serce.

 

Krew jest szczególnym darem, jakim możemy podzielić się z najbardziej potrzebującymi. Doskonale wiedzą o tym uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie, którzy dzisiaj - jak zawsze, licznie wzięli udział w szkolnej akcji krwiodawstwa.

 

Tuż po godzinie ósmej, tradycyjnie już na placu przed szkołą zaparkował autokar-ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Na szkolnym korytarzu, w miejscu rejestracji dawców niemal natychmiast pojawiły się tłumy uczniów chętnych do oddania krwi. Wielu z nich czyniło to już po raz kolejny, ale byli i tacy, którzy w akcji uczestniczyli pierwszy raz, biorąc przykład ze starszych kolegów i koleżanek. Potwierdzili w ten sposób wychowawczą misję szkoły.

 

Ostatecznie 71 uczniów z Ekonomika oddało dziś prawie 32 litry krwi. Byli wśród nich także nauczyciele. Trzeba też dodać, że chętnych do wzięcia udziału w akcji było o wiele więcej. Możliwości mobilnego punktu krwiodawstwa po raz kolejny okazały się niewystarczające wobec tak dużej liczby młodych, wrażliwych serc. To dobrze świadczy przede wszystkim młodzieży kształcącej się w jednej z najbardziej znanych szkół w powiecie garwolińskim, ale także i o pedagogach, którzy, na co dzień uczą ich wrażliwości na potrzeby innych.

 

Pozyskana dzisiaj krew posłuży ratowaniu zdrowia i życia ofiar wypadków i ludzi przechodzących skomplikowane operacje. Będzie też wykorzystana do produkcji leków.

 

Ekonomik po raz kolejny zdał więc egzamin na ocenę celującą!
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 2923 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1962898.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-09-22, godz: 23:31:46