KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Wigilia klasy 1TCPG
Wigilia (z łaciny vigilia – czuwanie, straż; vigilare – czuwać) – w tradycji chrześcijańskiej dzień poprzedzający Boże Narodzenie, kończący okres adwentu.

 

Zgodnie z tradycją, w Polsce wieczerzę wigilijną zwiastuje „pierwsza gwiazdka na niebie”, rozpoczęta modlitwą i czytaniem oraz życzeniami przełamanymi opłatkiem.  Wprawdzie nie było między nami pierwszej gwiazdki ale życzenia z opłatkiem i potrawy przygotowane w większości samodzielnie – jak najbardziej. Postarali się wszyscy.

 

Odświętnie ubrani zasiedliśmy do stołu i smakowaliśmy same wigilijne potrawy: smażone ryby pod różnymi postaciami, śledzie, łazanki, racuchy, barszcz czerwony, pierogi i uszka, popijając sokiem i herbatką oraz domowej roboty kompotem. Nie zabrakło makaronu z makiem na słodko, chrupiących pierniczków i ciast oraz owoców. Czego tam nie było!

 

Mieliśmy też odwiedziny niespodziewanych gości i dla nich znalazło się miejsce. Życzymy wszystkim tak radosnej wigilii jak ta, którą miała 1 TCPG i obfitego stołu nie tylko na święta ale przez cały rok.

 
Iwona Jończyk
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 1201 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1978859.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-18, godz: 11:07:44