KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Wycieczka do TVP
W dniu 1 grudnia 2015r. uczniowie klasy II TOR wraz wychowawcą Anną Kot, Celiną Zych i Anetą Winek odwiedzili  TVP w Warszawie przy ul. Woronicza.

 

Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od obejrzenia reżyserki, pomieszczeń montażu i emisji. Tam mogli przyjrzeć się urządzeniom, dzięki którym obraz i dźwięk trafiają do naszych odbiorników telewizyjnych. Przewodnik zaprezentował miksery dźwiękowe, wizyjne, oświetleniowe  i opowiedział o ich przeznaczeniu. Przytoczył kilka ciekawostek związanych z produkcją programów. Następnym miejscem, które zobaczyli było studio, w którym nagrywany jest autorski program Agaty Młynarskiej „Świat się kręci”, gdzie szczególnie ciekawa była dekoracja. Uczniowie poznali „od kuchni” szczegóły pracy wielu specjalistów, zobaczyli, jak wiele urządzeń i ludzi jest potrzebnych do nagrania kilkuminutowego programu. Kolejnym etapem wycieczki było jedno z największych studiów Telewizji Polskiej, w którym realizuje się program, jaki możemy oglądać codziennie w godzinach porannych, tj. „Pytanie na śniadanie”. Wywarło ono wielkie wrażenie na zwiedzających.

 

Na koniec uczniowie udali się do nowego gmachu, gdzie mieści się muzeum TVP, a w nim m.in.  najstarsze kamery i odbiorniki telewizyjne, pierwsze scenografie, legendarne postacie z bajek i programów dla dzieci np. Kulfon i Monika.

 

Anna Kot
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 2917 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1962892.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-09-22, godz: 23:31:46