KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Młodzież z Ekonomika po raz kolejny nie zawiodła
Honorowe Krwiodawstwo to jedna z najcenniejszych form wolontariatu. Wiedzą o tym dobrze uczniowie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie. Wczoraj bardzo licznie wzięli udział w zorganizowanej na terenie szkoły akcji oddawania krwi.

W Ekonomiku to już tradycja - kilka razy, w każdym roku szkolnym na placu przed głównym wejściem do szkoły parkuje specjalistyczny autokar-ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. Dla uczniów to znak, że tego dnia mogą w wyjątkowy sposób podzielić się własną krwią - darem życia z najbardziej potrzebującymi: ofiarami wypadków czy chorymi przechodzącymi skomplikowane operacje. Wczoraj po raz kolejny młodzież z Ekonomika pokazała swoją wielką wrażliwość na potrzeby tych ludzi.

W szkolnej akcji krwiodawstwa udział wzięło blisko 120 osób - głównie byli to uczniowie ZSP nr 1, kilku nauczycieli i pojedyncze osoby z zewnątrz. Ostatecznie krew oddało 89 dawców, a więc o pięciu więcej niż wynosił dotychczasowy rekord w szkole. Dzięki temu ponad 40 litrów krwi trafi do najbardziej potrzebujących.
Dziękujemy w ich imieniu!

 


Kolejna akcja krwiodawstwa w Ekonomiku w listopadzie.
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 376 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1960351.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-09-22, godz: 23:31:46