KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Angielski inaczej.
Dzień 6 marca
Godzina 7.00

 
                Chłód. Przenikający, przeszywający chłód. Niebo skryte za woalem szarych chmur. Na całe szczęście, do tego czasu wszystkim nam udało się wspiąć po stromych schodkach prowadzących do wnętrza nowiutkiego autokaru. Potężna maszyna zawarczała gniewnie i basowo, poczym ruszyła opuszczając szkolny parking. Zbiór uczniów z klas technikum i liceum(46 uczniów) pod opieką p. Beaty Skwarczyńskiej i p. Marty Gołędowskiej rozpoczął swoją podróż do stolicy. Dokładniej do siedziby studio Buffo.
 
Godzina 8.30
 
                Pomrukując i powarkując biało-niebieska bestia zatrzymała się, wypuszczając nas na zewnątrz. Po krótkim marszu znaleźliśmy się w miejscu docelowym tj. budynku studio Buffo. Tutaj pozbyliśmy się zbędnego ekwipunku (kurtki, płaszcze etc.) i przystąpiliśmy do uporządkowanego przejścia na salę, w której miał odbyć się spektakl pod tytułem „The Wave”. Wszyscy zajęliśmy wyznaczone nam odgórnie miejsca i czekaliśmy na rozpoczęcie się teatralnej uczty.
 
Godzina 9.00
 
                Część pierwsza spektaklu „The Wave”, autorstwa Amerykanina Mortona Rhue rozpoczęła się punktualnie i trwała równo godzinę. Zaprezentowano niebagatelną grę aktorską, ukazując eksperyment w nauczaniu, który miał miejsce w Ellwood P. Cubberley High School, w Kalifornii. Niestety intrygujący poczynania nauczyciela historii zostają przerwane i by pozwolić nam (i zapewne aktorom) na złapanie oddechu.
 
Godzina 10.20
 
                Aktorzy powracają na scenę, od razu wciągając nas w dalszą opowieść o zmianach zaprowadzonych w Kalifornijskiej szkole. Pierwsze minuty to prezentacja wizualna eksperymentu. Widzimy jak zmieniły się stroje postaci, oraz one same, uginające pod brzemieniem rygoru. Całość finalizuje makabryczny czyn jednego z uczniów, który zastrzelił „kolegów” z klasy, ukazujący niepowodzenie eksperymentu.
                Książka na podstawie, której powstał spektakl, bazuje na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce w 1969 roku w Palo.
 
Godzina 11.30
 
                Bestia ponownie wydobyła z siebie basowy pomruk, gdy wyruszyliśmy spod siedziby studio Buffo i ruszyliśmy zaopatrzyć się w racje żywnościowe. Po godzinie byliśmy gotowi stawić czoła wyzwaniom drogi i bez zbędnego ociągania pozwoliliśmy biało-niebieskiej, autokarowej bestii, z radosnym rykiem silnika, mknąć w stronę Garwolina.
 
Godzina 14.00
 
                Po godzinnej podróży dotarliśmy na miejsce. Wyprawa zakończyła się niekwestionowanym sukcesem, jako że udało nam się nie tylko obejrzeć ciekawy, wciągający oraz świetnie wykonany spektakl, to również mieliśmy okazję poćwiczyć nasze zdolności językowe, gdyż całość, rzecz jasna, została odegrana po angielsku.
 

Kamila Przybysz, II TI
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 60 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1976986.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-17, godz: 23:35:34