KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

"Poczytaj mi przyjacielu"
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego programu „Poczytaj mi, przyjacielu” prowadzonego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach tego programu uczniowie przygotowywali spotkania czytelnicze dla najmłodszych. Wspólne czytanie książek to nie wszystko! Po lekturze uczestnicy razem bawili się, rysowali, malowali, lepili i wycinali. Jednym słowem robili to, co im w duszy grało! Pierwsze spotkanie odbyło się 3 października 2014 roku w Publicznym Przedszkolu Akademia Pana Kleksa w Garwolinie.

Spotkanie odbyło się w trzech grupach, jednak każda wizyta przebiegła inaczej.

Róża Flont i Magda Owczarczyk postanowiły, że przedszkolaki w sposób demokratyczny będą wybierać kolejność czytanych bajek. Oczywiście nie obyło się bez niesnasek, chłopcy chcieli opowieści o smokach i rycerzach a dziewczynki o królewnach. Po każdej bajce wybrany maluch streszczał bajkę i oceniał ją. Chętnych było wielu, bo nagrodą była możliwość wybrania kolejnej bajki do czytania. Dziewczyny, niczym rasowi pedagodzy wyczuwały kiedy maluchom zaczynało się nudzić i robiły przerwę na zabawę z elementami pokazywania. I tak maluchy mogły się dowiedzieć m.in., że „Był sobie wielki łoś, który bardzo lubił sok” i miał mnóstwo przygód. Dzieci przez chwilkę też były łosiami, misiami, które bardzo lubiły miodek i sok.

Ola Barbarczyk i Natalia Osiak na spotkanie z przedszkolakami przyszyły nie tylko z książką „Franklin i odwiedziny Wydry”, ale także z torbą kasztanów, żołędzi, pudełkiem patyczków, plasteliną i głową pełną pomysłów. Razem z maluchami robiły kasztanowe ludki. Oczywiście bez zabaw ruchowych się nie obyło, zaczęło się od „stary niedźwiedź mocno śpi”, a skończyło się na „sałatce owocowej”. Na koniec przedszkolaki kolorowały wybrane przez siebie malowanki.

Izabela Troczyńska i Natalia Szarek swoje spotkanie zaczęły od sprawdzenia wiedzy naszych milusińskich, czyli od zagadek o cyfrach, kolorach i zwierzakach. Szybko się przekonały, że maluchy bardzo dobrze znają faunę i zagadki w stylu „Ma uszy olbrzymie, wśród zwierząt z trąby słynie” nie stanowią dla nich żadnego problemu. Potem przyszedł czas na czytanie bajki, dziewczyny sięgnęły do klasyki, która jednak znalazła uznanie w oczach przedszkolaków, bo przecież bajka o „Rybaku i złotej rybce” nigdy się nie znudzi. Po czytaniu przyszedł czas na wspólną zabawę w budowanie i zajęcia ruchowe.Nasi uczniowie zyskali uznanie słuchaczy. Okazało się, że głośne czytanie może być przyjemnością również dla czytającego. Kontakt z małymi dziećmi uczy cierpliwości, buduje poczucie wartości, pomaga pokonać nieśmiałość i przynosi dużo radości.

A co mają z tego przedszkolaki? Głośne czytanie rozwija ich wyobraźnię, pomysłowość, a co najważniejsze kształtuje nawyk czytania książek i promuje czytelnictwo wśród dzieci.

Oczywiście bez pomocy i wsparcia nauczycieli z przedszkola oraz p. dyr. Łucji Wieczorek nasze spotkanie nie przebiegłoby tak sprawnie.

Kolejne wyjście odbyła się 21 listopada 2014 roku do Publicznego Przedszkola „Plastuś” pod opieką p. Anety Winek. Nasze uczennice Aleksandra Barbarczyk i Natalia Osiak na spotkanie wybrały wyjątkową książeczkę autorstwa Mariusza Niemyskiego "Dom pełen skrzatów". Ta pełna niezwykłych przygód, zaskakujących sytuacji i humoru książka napisana jest rytmiczną prozą rymowaną. Niezwykłe przygody skrzata Kłopotka, który wyrusza w świat, znalazły uznanie wśród przedszkolaków. Po czytaniu przewidziano zajęcia ruchowe z niezapomnianym „starym niedźwiedziem” w roli głównej.
 
11 grudnia 2014 roku uczniowie naszej szkoły ponownie odwiedzili zaprzyjaźnione Niepubliczne Przedszkole „Juniorek” pod opieką p. Edyty Kacprowicz. Oczywiście Aleksandra Barbarczyk i Natalia Osiak stanęły na wysokości zadania, przygotowały do czytania książeczkę Anny Sójki „Czytanki z obrazkami” oraz kolorowanki. Po czytaniu przedszkolaki z ochotą zabrały się do rysowania oraz wycinania serwetek. Nie obyło się również bez wspólnej zabawy np. w „Mam chusteczkę haftowaną” czy „Stary niedźwiedź mocno śpi”, które zawsze się sprawdzają. Za swoją pracę i zaangażowanie otrzymały nie tylko uśmiechy ale również pamiątkowe dyplomy.
 
Koordynator projektu „Poczytaj mi przyjacielu” Agnieszka Karwowska
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 71 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1976997.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-17, godz: 23:35:34