KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Najcenniejszy prezent od uczniów z Ekonomika
Święta Bożego Narodzenia to ten magiczny czas, kiedy częściej myślimy o innych. Spotykamy się w kręgu najbliższych, składamy świąteczne życzenia i obdarowujemy się wzajemnie drobnymi prezentami.

 
Taki wspaniały prezent najbardziej potrzebującym już dzisiaj postanowili zrobić - wraz z dyrekcją - uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie. W szkole zorganizowana została druga już w tym roku szkolnym (poprzednia w październiku) akcja honorowego krwiodawstwa.
 
 
Tuż przed godziną  9 na dziedzińcu szkoły zaparkował nowoczesny autokar-ambulans z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie. W ciągu kilku minut rozpoczęła się rejestracja krwiodawców. Następnie młodzi wolontariusze musieli jeszcze zostać przebadani przez lekarza i chwilę później zasiedli już w komfortowych fotelach ambulansu. Tam czekały na nich przemiłe panie pielęgniarki z Oddziału terenowego w Garwolinie, które w absolutnie profesjonalny sposób zajęły się młodymi dawcami. Akcja przebiegała sprawnie i w bardzo sympatycznej atmosferze.
 
 
Do dzisiejszej akcji w Ekonomiku zgłosiło się 93 wolontariuszy. W ciągu 5 godzin krew oddało 76 osób – głównie uczniowie szkoły, a także nauczyciele oraz kilka osób z zewnątrz.
Kolejna akcja krwiodawstwa w ZSP nr 1 w Garwolinie zakończyła się zatem wielkim sukcesem. Udało się pobrać 34,2 l krwi, która trafi do RCKiK w Warszawie, a stamtąd do najbardziej potrzebujących – często poszkodowanych w wypadkach,  na sale operacyjne.
 
 
Uczniowie Ekonomika już dzisiaj zrobili więc wspaniały prezent – podarowali to, co najcenniejsze – swoją krew, dar życia.
 
 
Akcja honorowego krwiodawstwa w ZSP nr 1 w Garwolinie to także duży sukces edukacyjno-wychowawczy kadry pedagogicznej szkoły. Cała społeczność szkolna, również ci uczniowie, którzy jeszcze nie mogą oddawać krwi uczyli się - obserwując starszych kolegów -  humanitarnej postawy i wrażliwości na potrzeby  innych.
 
 
Warto brać przykład z Ekonomika!
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 318 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1960293.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-09-22, godz: 23:31:46