KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Lekcje z ZUS
NASZA SZKOŁA W PROJEKCIE

Hasło jakie przyświeca projektowi edukacyjnemu " Lekcje z ZUS" to " Warto wiedzieć więcej". Uczniowie klas Technikum Ekonomicznego z naszej szkoły biorący udział w projekcie, w trakcie 4 spotkań mieli możliwość poznać historię ubezpieczeń, zadania realizowane przez ZUS, rodzaje ubezpieczeń społecznych, należnych świadczeń oraz obowiązków płatników składek wobec ZUS. Jest to projekt edukacyjny, celem jego jest wykształcenie u młodych ludzi świadomości w zakresie ubezpieczeń społecznych. Podczas lekcji uczniowie mieli możliwość zdobyć wiedzę na temat podstaw obowiązującego dziś systemu ubezpieczeń społecznych, jakie są obowiązki uczestników tego systemu oraz jakie świadczenia przysługują ubezpieczonym.
Projekt daje młodym ludziom zdobycie nie tylko wiedzy teoretycznej, ale także umiejętności użyteczne na zmiennym rynku pracy, np. jak zgłosić się do ubezpieczeń gdy jesteśmy w roli przedsiębiorcy, jak zgłosić pracowników, rozliczyć składki za pomocą kompleksowego e-urzędu w Polsce- Platformy Usług Elektronicznych. W ramach projektu uczniowie otrzymali zeszyty ćwiczeń w których zawarte są informacje z prezentacji oraz ćwiczenia( Mapy myśli) do rozwiązania.
Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia filmu " Twoje życie - Twój wybór". Efektem pracy uczniów są rozwiązane ćwiczenia oraz plakaty pt.: Przedsiębiorca w ZUS". 
Lekcje ZUS to projekt  który kształtuje świadomość młodych ludzi.

 

INFORMACJE O PROJEKCIE
Zakład Ubezpieczeń Społecznych wraz z Ministerstwem Pracy i Polityki Społecznej podjął inicjatywę pod nazwą „Lekcje z ZUS”. Jest to projekt edukacyjny realizowany przy wsparciu MEN skierowany do uczniów drugich i trzecich klas szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest podniesienie świadomości młodego pokolenia Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych i wyposażenie młodzieży w wiedzę, która ułatwi jej w niedalekiej przyszłości funkcjonowanie na rynku pracy.
„Lekcje z ZUS” to cykl  4 modułów:
- Świadomy zawsze ubezpieczony
- Płacisz i masz, czyli co Ci się należy, gdy płacisz składki
- Emerytura- Twoja przyszłość w Twoich rękach
- e-ZUS, czyli firma pod ręką 
które mogą być realizowane m. in. w ramach lekcji wiedzy o społeczeństwie, lekcji podstaw przedsiębiorczości czy też godziny wychowawczej. Materiały dydaktyczne opracowane przez ZUS we współpracy z metodykiem nauczania zostały przygotowane w bardzo ciekawej formie, ułatwiającej uczniom przyswajanie przekazywanych treści. Są one dostępne pod adresem:www.zus.pl/lekcjezzus/ i mogą być wykorzystywane przez nauczycieli do prowadzenia zajęć w przyszłym roku szkolnym.

 

Opiekun projektu w szkole

Jolanta Konarzewska
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 387 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1976488.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-17, godz: 10:21:02