KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Naelektryzowany pasją
Gdy chodziłem do Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Garwolinie ogarnęła mnie chęć pisania. Po prostu chciałem zaprezentować swoje przemyślenia w formie artykułów szerszemu gronu odbiorców. Pomyślałem, że nie może być nic prostszego, gdyż z pewnością świetną przygodą będzie pisanie do szkolnej gazetki. Nie wszystko jednak co na malowane w kolorowych barwach piękne jest w środku…

Już następnego dnia udałem się do opiekunki tamtejszego kółka dziennikarskiego. Nie mogłem się do czekać rozpoczęcia pracy gazety szkolnej. Moje rozczarowanie było równie ogromne jak zapał towarzyszący mi, gdy „napaliłem się” na swój udział w tworzeniu szkolnej gazety. Dlaczego się rozczarowałem? Gdy tylko wypowiedziałem pierwsze słowa p. Katarzyna Wielgosz - opiekunka szkolnej “Dwójki” odpowiedziała mi, że nie przyjmie mnie do redakcji, bo pracują już w zamkniętym składzie, mają wystarczającą liczbę członków i po prostu nie jestem tam potrzebny. Był to dla mnie ogromny cios. Postanowiłem, że się nie poddam. Postawiłem sobie cel stworzenia własnej gazety. Tak powstało moje czasopismo Crazy Craft News. Link do strony CCN znajdziesz na końcu artykułu. Początkowo pismo było poświęcone grze Minecraft. Teraz jest to czasopismo, w którym redaktorem może zostać każdy. Pisać o czym tylko jego dusza zapragnie. Nieważne czy interesuje się sportem, literaturą, sztuką, filozofią, czy ma inne ciekawe pasje – dzięki CCN może pokazać to wszystkim. To właśnie chciałem osiągnąć, jak również zyskać własnych, wiernych czytelników. Dzięki Crazy Craft News poznałem wielu naprawdę wspaniałych ludzi, którzy nie tylko wspierali mnie w dziennikarskich poczynaniach, ale również w sprawach życia codziennego. To niesamowite uczucie, gdy po wydaniu, nad którym tyle pracowałeś ktoś powie ci po prostu: Świetna robota.

Mówią: Nie – Ty powiedz: Tak

Nie chciałem spocząć na laurach i stworzyłem coś nowego. Kolejnym moim dziełem był magazyn poświęcony grom mobilnym -Fundroid. Zamieszczam w nim recenzje gier mobilnych. Przy Fundroidzie pomaga mi kilkoro znajomych przedstawiających i oceniających gry. Link do tego czasopisma również znajduje się na końcu artykułu. Jeśli ktoś z Was chciałby zostać redaktorem pisma o tak bardzo popularnych w naszych czasach grach na telefony czy smartfony może napisać na mój adres E-mail: gomrck97@gmail.com lub zgłosić się do mnie osobiście.

Za namową Pani Marty

Kiedyś, przy okazji p. Marta Ozóg dowiedziała się o mojej dziennikarskiej pasji. Gdy zobaczyła ogłoszenie o konkursie „Elektryzująca Pasja” pomyślała właśnie o mnie. Za jej namową wziąłem udział w jego VII edycji.  Moim zadaniem było  przedstawienie swojej pasji, w oryginalny i wyróżniający sposób, który będzie wskazywał na innowacyjność myślenia oraz moją kreatywność.

No i jakoś tam poszło

Moja praca zakwalifikowała się do 15 najlepszych prezentacji wyłonionych przez kapitułę. Jury wyłoniło najlepszych sposób wielu zgłoszeń nadesłanych z całej Polski.

Zostałem zaproszony, by 11 kwietnia pojawić się na Gali Elektryzującej Pasji. Nie mogłem nie skorzystać i wraz z p. Martą Ozóg i moimi rodzicami udaliśmy się na małą wycieczkę do Wrocławia. Spotkanie odbyło się w Sali Wielkiej Ratusza Miejskiego we Wrocławiu. Miałem tam specjalnie wydzielone stoisko, na którym prezentowałem swoje czasopisma. Zostałem niedawno również redaktorem naczelnym „EUREKI”, dlatego nie mogło jej tam również zabraknąć. Osoby przeglądające EUREKĘ, Crazy Craft News czy Fundroida okazywały podziw, a czasem nawet zaskoczenie. W rezultacie zająłem 5 w kolejności miejsce za co dostałem dysk zewnętrzny 1 TB 3.0. Tak czy inaczej było warto i zapraszam wszystkich do spróbowania swoich sił w konkursie za rok. Nie jest ważna co jest twoją pasją. Możesz składać motocykle, kręcić filmy, robić zdjęcia, rysować, pisać, śpiewać, składać roboty… Ważne by była to prawdziwa i porywająca pasja.

http://crazycraftnews.blogspot.com/

http://magazyn-fundroid.blogspot.com

Marcin Dziubak I TI
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 108 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1977034.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-17, godz: 23:35:34