KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Dzień Świętego Walentego - wycieczka klasy 3 TCPG
Choć walentynki kojarzą się wyłącznie ze świętowaniem w otoczeniu serduszek i miłosnych wyznań, w trzeciej klasie technikum przyszedł czas na integrację kulturalną, niekoniecznie skojarzoną z bieżącym świętem.

Na początek Centrum Kultury i Sportu w Garwolinie i film pt. Biegnij, chłopcze, biegnij – francusko-niemiecko-polski dramat z 2013r. w reżyserii Pepe Danquarta, ekranizacja przetłumaczonego na 15 języków bestsellera Uriego Orleva.  Film opowiada historię ośmioletniego uciekiniera z warszawskiego getta, który stracił całą rodzinę i zdany jest na pomoc obcych ludzi, korzysta z przybranej tożsamości i w ten sposób próbuje przetrwać koszmar okupacji.

Po wzruszającym filmie przyszedł czas na krótki spacer i drugą formę kultury, a mianowicie wizytę w Izbie Regionalnej prowadzonej przez byłą nauczycielkę ZSP nr 1, panią Joannę Skwarczyńską. W swego rodzaju prywatnym muzeum składającym się z dwóch izb znajdują się eksponaty pochodzące z końca XIX i początku XX wieku związane z życiem i historią naszych przodków. Są wśród nich przedmioty, którymi posługiwano się dawniej w gospodarstwie domowym m. in. kołowrotek, nosidła do wody z cebrzykami, stare żelazka, magiel ręczny, kijanki do prania, maselnice, prasa do sera itp. Ponadto w izbie znajdują się narzędzia służące do pracy na roli: sierpy, kosy, drewniane grabie, kulka do sadzenia roślin okopowych, cep, grace, motyki itp., w sumie ponad 550 sztuk.

Po strawie duchowej (film i muzeum), przyszła pora na pokarm dla ciała. Ostatnim punktem wycieczki była integracja przy pizzy, frytkach i napojach okraszonych rozmowami, po których już tylko ferie zimowe.

Wycieczka walentynkowa zakończyła się wrażeniami duchowymi i pełnym żołądkiem.

Iwona Jończyk
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 349 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1960324.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-09-22, godz: 23:31:46