KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

O miłości najpiękniej …
12 lutego uczniowie ZSP nr 1 przygotowali wyjątkowy wieczór pt. „ O miłości najpiękniej” , którego inspiracją były minione Walentynki. W programie wzięli udział zarówno uczniowie jak i nauczyciele, poruszając różne aspekty miłości.
Już w wejściu witały zaproszonych gości uczennice przebrane w stroje z dawnych epok, piękne dekoracje, świece, nastrojowa muzyka. Wszystkie te elementy tworzyły klimat tego niezwykłego miejsca i wieczoru. Część artystyczna rozpoczęła się od najważniejszego tekstu poświęconego miłości, a mianowicie „Hymnu o miłości” św. Pawła. Jest to niewątpliwie najistotniejszy utwór w naszej chrześcijańskiej kulturze, a jego ponadczasowa treść stała się myślą przewodnią całego wieczoru.
Młodzież zaprezentowała scenki teatralne, recytacje, utwory muzyczne i wokalne, tematycznie powiązane z pojęciem miłości. Klasycy literatury i ich dzieła stali się kanwą spektaklu poetycko- muzycznego. W repertuarze nie zabrakło Kochanowskiego, Szekspira, Leśmiana, a także twórców poezji współczesnej, takich jak Osiecka czy Kofta.
W twórczy sposób poddano interpretacji miłość człowieka do Boga. Ksiądz Paweł Kobiałka wskazał na istotę relacji miłości Bóg - człowiek. Filozoficzny aspekt miłości omówiła pani Agnieszka Szyszkowska, natomiast pani Ewa Toporkiewicz przedstawiła wierzenia ludowe dotyczące sposobów wyrażania i wzbudzania tego uczucia u płci przeciwnej na przestrzeni wieków. Pedagog pani Anna Przybysz nawiązała do problemów i aspektów wychowawczych, z jakimi styka się w szkole, a które spowodowane są miłością młodzieńczą. Jak się później okazało można mówić o miłości zarówno w ekonomii, tak jak przedstawiła to pani Anna Maszkiewicz, a także w matematyce ( pani Anna Barcikowska) jak i chemii ( pani Małgorzata Mąkosa).
Reżyserem spektaklu była pani Marzena Tudek wraz z uczniem liceum Janem Dębowskim, a opracowanie muzyczne zapewnił pan Andrzej Ostolski razem z uczniem Mikołajem Góreckim.
Zgromadzeni goście z uwagą i zaangażowaniem uczestniczyli w przedstawieniu, nagradzając wykonawców gromkimi brawami.
Po występie głos zabrała pani dyrektor Hanna Wilczek, dziękując młodzieży i nauczycielom. Następnie słowa podziękowania do uczniów, nauczycieli i dyrekcji skierował starosta Marek Chciałowski – inicjator spotkań ze sztuką i kulturą w miętnieńskim dworku.
W części nieoficjalnej wieczoru goście mieli okazję przeczytać ostatni numer gazetki szkolnej „Eureka”, w której zamieszczono wywiady dotyczące miłości, min. Ze starostą Markiem Chciałowskim, burmistrzem Garwolina Tadeuszem Mikulskim czy dyrektor szkoły Hanną Wilczek.
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 434 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1976535.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-17, godz: 10:21:02