KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Międzynarodowy Dzień Tolerancji
Już po raz trzynasty obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Tolerancji”, który przypada 16 listopada. Jak zwykle zaczęliśmy od wspomnień, które są coraz dłuższe. W poprzednich latach poruszaliśmy problem tradycji w erze globalizacji, mówiliśmy o mniejszościach narodowych, stereotypach, dyskryminacji, o naszych prawach… Natomiast hasło tegorocznej imprezy brzmiało „Budujemy świat dla wszystkich”. Były piosenki i scenki tematyczne. Mówiliśmy o tym, że świat niestety jest dziwny, że to trudne miejsce, że świat jest teatrem, aktorami są ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają. Czyli tak naprawę wszystko zależy od nas samych. O tym wszystkim mówili i śpiewali uczniowie z klasy Ia, IIa, IIIa, IVc Te oraz IIb LO. W uroczystości udział też wzięły zaprzyjaźnione z naszą szkołą dzieci z Publicznego Przedszkola nr1 w Garwolinie, które swoim występem dały nam wszystkich wiele radości i takiej dziecięcej zabawy. Następnie wystąpiła grupa taneczna „Hit” ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Otwocku. Mottem zespołu jest hasło „Tańczyć każdy może”, niezależnie od wieku, sprawności ruchowej i stopnia rozwoju słuchu muzycznego. Ich wspaniały występ dostarczył wszystkim wiele emocji i wzruszeń. Zakończył się owacją na stojąco.

Na zakończenie naszego spotkania przedstawiliśmy życzenia dla świata, które w ostatnim tygodniu zbieraliśmy od naszych uczniów. Oto niektóre z nich: więcej uśmiechu, radości, optymizmu, wolności, kreatywności, bezpieczeństwa, mniej obojętności, przemocy, konfliktów, podatków, nędzy, wojen, bezrobocia, agresji.  Przy okazji uczniowie przedstawili życzenia takie dla siebie samych, jak: dopuszczenia i zdania matury, zlikwidowania basenu w Miętnem, mniej nauki, precz z pracą domową, dłuższe przerwy, dłuższe wakacje oraz sprawiedliwości, szacunku i tolerancji. Głos zabrali też zaproszeni goście oraz pani dyrektor, która stwierdziła, że wierzy, że ludzi dobrej woli jest więcej na tym świecie.

Uroczystość przygotowana została pod kierunkiem Anny Maszkiewicz, Andrzeja Ostolskiego przy współpracy Edwarda Czypionki, Kingi Zawadki, Anety Winek oraz Marka Piotrowskiego.
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 424 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1976525.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-17, godz: 10:21:02