KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Góra Grosza 2008
           „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie!” – oto hasło przewodnie akcji Towarzystwa NASZ DOM pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Już po raz dziewiąty w dniach 24 XI – 5 XII we wszystkich szkołach w całej Polsce odbyła się wielka akcja na rzecz domów dziecka. Cel – zebranie środków na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz dla najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze. Nagroda – przedsięwzięcie ma również charakter konkursu! Oprócz osobistej satysfakcji uczniów, wynikającej z faktu niesienia pomocy innymi przekonania, że oddając chociażby jeden grosz można zdziałać wiele, podniesienia prestiżu szkoły, istnieje możliwość otrzymania nagrody pieniężnej. Jest ona przeznaczona dla placówki, która zbierze najwięcej pieniędzy w przeliczeniu na jednego ucznia.

W naszej szkole akcją zajęła się Dyrekcja wraz z Panem Markiem Piotrowskim oraz Panią Lucyną Skwarczyńską. Ogólna kwota uzbierana przez naszych uczniów to 2308, 66 zł., w przeliczeniu jest to 75 735 monet.

Trzy klasy, które zebrały największą kwotę to:

Kl. III b LP – 281 zł.

Kl. III TI - 233, 19 zł.

Kl. I b TE – 200, 20 zł.

Wydział zaoczny uzbierał 325, 90 zł.

Pieniądze zapakowane w osiem ciężkich paczek, zabrał kurier UPS.

Jesteśmy dumni, że uczniom naszej szkoły nie jest obojętny los ich rówieśników!

Towarzystwu NASZ DOM gratulujemy pomysłu, który składając się z „drobnych” monet, przeistoczył się w wielką akcję charytatywną, niosącą ogromną pomoc dzieciom. Dlatego przyłączamy się do prośby organizatorów apelujących o udział w tego rodzaju pomocy, który kosztuje nas zaledwie „kilka groszy”.

Koncia
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 71 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1960046.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-09-22, godz: 23:31:46