KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Wolontariusze z AIESEC w Garwolinie
Wietnam, Egipt i Słowacja. Przedstawiciele tych państw przez pięć dni przybliżali uczniom garwolińskiego "ekonomika" kulturę, geografię i tradycje regionów, z których pochodzą. 22 lutego, na zakończenie pobytu w naszym powiecie, z wolontariuszami spotkał się Starosta Garwoliński.

W dniach od 18 - 22 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Garwolinie gościli praktykanci z międzynarodowej organizacji AIESEC - jednej z największych na świecie. AIESEC zapewnia swoim członkom zintegrowany proces rozwojowy, który daje możliwość m.in. wzięcia udziału w stażach międzynarodowych oraz dostęp do globalnego środowiska opartego na aktywnym zdobywaniu wiedzy. Bo jak głosi przysłowie „podróże kształcą”.

 

W ramach projektu Cross Cultural Understanding, Ally Hussan Ablelsam z Egiptu, Zuzana Zubałowa ze Słowacji oraz My Hoang Thu z Wietnamu odwiedzili Polskę. W trakcie pobytu w Garwolinie, studenci z zagranicy nie mieli czasu na nudę. Prowadzili zajęcia z uczniami, podczas których prezentowali specyfikę własnej kultury, historii, tradycji, obyczajów i życia współczesnego.

 

22 lutego Starosta Powiatu Garwolińskiego Marek Chciałowski spotkał się z wolontariuszami, opiekunami i dyrekcją szkoły. Podczas spotkania przybliżył wolontariuszom zasady funkcjonowania administracji samorządowej, a także zaprezentował osiągnięcia i sukcesy naszego powiatu. Wręczył również upominki oraz materiały promocyjne , które goście zawiozą do swoich krajów. Ally, Zuzana i My podziękowali za wielką życzliwość podczas pobytu w Garwolinie, bardzo ciepło wypowiadali się na temat komunikacji z młodzieżą podczas zajęć. Starosta zaprosił do odwiedzenia Polski i naszego powiatu w przyszłości. Podziękował Dyrektor Hannie Wilczek, a także opiekunom Marcie Gołędowskiej i Małgorzacie Serej - Mikulskiej za opiekę nad wolontariuszami, a zwłaszcza za inicjatywę rozpoczęcia i kontynuowania tego typu projektów w szkołach, prowadzonych przez Powiat Garwoliński.

Tekst ze strony Starostwa Powiatowego w Garwolinie
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 472 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1976573.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-17, godz: 10:21:02