KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Wycieczka do Kozłówki i Kazimierza Dolnego - SU
18 października odbyła się wycieczka do Kozłówki i Kazimierza Dolnego, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski dla uczniów, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali najlepsze wyniki w nauce bądź czynnie zaangażowali się w życie naszej szkoły.

Pierwszym punktem tej wycieczki było zwiedzanie zamku Zamoyskich w Kozłówce. Tuż po wyjściu z autokaru, zachwycił nas widok pięknej posiadłości, otoczonej zjawiskowym ogrodem. Był on małą zapowiedzią tego, co zobaczyliśmy po przekroczeniu progu domu. Pani przewodnik opowiedziała nam krótką historię właścicieli zamku, pokazując poszczególne postacie na wielkim drzewie genealogicznym. Każde pomieszczenie można było porównać do małej galerii sztuki, ponieważ na ścianach widniało po kilkanaście obrazów przedstawiających znane postaci z rodziny Zamoyskich. Wystrój wnętrz sprawiał wrażenie, jak gdyby mieszkańcy przed momentem wyszli.
Zachwyceni urokiem tego miejsca wyruszyliśmy do Kazimierza Dolnego. Miasto to, zauroczyło nas cudownymi widokami i romantyczna atmosferą. Zapierający dech w piersi widok z Góry Trzech Krzyży ukazał nam panoramę tego cudownego miejsca. Miła pani przewodnik oprowadziła nas po najważniejszych zakamarkach miasteczka (Małym i Dużym Rynku, Kościele Farnym, Ruinach Zamku), przybliżając jego historię jak i najważniejsze postaci, które przyczyniły się do jego powstania. Po całym dniu zwiedzania, nasyceni ilością wrażeń, poszliśmy na obiad. Miejsca, które zobaczyliśmy z pewnością jeszcze nie raz chętnie odwiedzimy.
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 59 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1976985.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-17, godz: 23:35:34