KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Zakończenie projektu Informatyka +
Od października 2009 roku ZSP nr 1 w Garwolinie pełnił rolę Regionalnego Ośrodka Projektu Informatyka+ i obejmował zasięgiem całe województwo mazowieckie. W czwartek "ekonomik" oficjalnie zakończył trzyletni projekt.


Informatyka+ był to ponadregionalny projekt edukacyjny z zakresu informatyki i technologii informacyjno-komunikacyjnych. Główną siedzibą projektu była Warszawska Wyższa Szkoła Informatyki w Warszawie.
Do udziału w projekcie zostali zaproszeni uczniowie oraz nauczyciele z blisko 1000 szkół ponadgimnazjalnych (liceów i techników) z 5 województw (mazowieckiego, lubelskiego, podlaskiego, warmińsko-mazurskiego i łódzkiego). W każdym z tych województw działał Regionalny Ośrodek Projektu, który miała za zadanie czuwać nad poprawnością realizowania zadań wynikających z głównych założeń projektu. W województwie mazowieckim taką funkcję pełnił ZSP nr 1 im.  im.  Bohaterów Westerplatte w Garwolinie.


27 września w auli ZSP nr 1 w Garwolinie odbyła się konferencja podsumowująca kolejny rok Informatyki + na terenie województwa mazowieckiego. W spotkaniu oprócz młodzieży biorącej udział w projekcie udział wziął Grzegorz Woźniak, poseł na sejm RP oraz Andrzej Ptasznik, wykładowca Warszawskiej Wyższej Uczelni Informatyki.
Projekt bogaty był w  ofertę zajęć dodatkowych dla uczniów w postaci wykładów, warsztatów, kursów, konkursów. Wszystkie zajęcia realizowane były w oparciu o program edukacyjny opracowany specjalnie na potrzeby realizacji celów projektu.


W ramach projektu odbyły się:
- „Wszechnica poranna”, czyli cykl 2-godzinnych wykładów oraz towarzyszących im 3-godzinnych warsztatów w laboratoriach komputerowych realizowanych w siedzibie Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki. Łącznie w wykładach i zajęciach laboratoryjnych udział wzięło 2950 uczniów z województwa mazowieckiego,
- „Wszechnica popołudniowa” był to cykl otwartych dwugodzinnych wykładów o charakterze popularnonaukowym dla uczniów szczególnie zainteresowanych informatyką. Łącznie w wykładach udział wzięło 739 uczniów szkół z województwa mazowieckiego,
- „Wszechnica na kołach”, czyli wykłady wyjazdowe, które realizowane były bezpośrednio w siedzibie szkół zainteresowanych tą formą edukacyjną. Wykłady przeprowadzane były przez wykładowców akademickich współpracujących przy realizacji projektu „Informatyka+” na zaproszenie władz szkoły. W tej formie zajęć uczestniczyło 2742 uczniów z Mazowsza.
- "Kuźnia Talentów Informatycznych", zajęcia realizowane w ramach Kuźni przewidziano z myślą o uczniach szczególnie zainteresowanych dziedziną informatyki i odnoszących sukcesy w nauce przedmiotów informatycznych. W wykładach wzięło udział 820 uczniów szkół z naszego województwa.


Projekt to również coroczne letnie obozy naukowe, które miały charakter szkoleniowo-wypoczynkowy. Organizator zapewniał zajęcia dydaktyczne z zakresu informatyki z różnych bloków tematycznych w postaci warsztatów komputerowych oraz wykładów realizowanych w ośrodku.


Po trzech latach projekt dobiegł końca, jednak dla wszystkich wielbicieli komputerowego świata mamy dobrą wiadomość. Od 1 października Informatyka+ jest kontynuowana jako projekt IT Szkoła. Zatem uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą mieli okazje poznania kolejnych zagadnień z dziedziny technologii informatycznych. Tematyka zagadnień nowego projektu będzie obejmować: algorytmikę i programowanie, bazy danych, grafikę, multimedia, technologie internetowe, sieci komputerowe oraz tendencje w rozwoju informatyki i jej zastosowań.

 
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 21 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1976947.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-10-17, godz: 23:35:34