KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Wycieczka do Warszawy - klasa 2TP
SPRAWOZDANIE Z WYCIECZKI: 4 listopada 20008 r


Nasza wycieczka trwała trochę dłużej niż przewidywano bo natknęliśmy się na korki. Jednak nam to nie przeszkadzało, gdyż mogliśmy wykazać się skrytymi muzycznymi talentami.☺ Po tak mile spędzonym czasie dotarliśmy do pierwszego celu naszej podróży czyli do: Muzeum Drukarstwa Warszawskiego Zgromadzono tam 20 tysięcy muzealiów stanowiących zasób Muzeum. Zdecydowaną ich większość stanowią wszelkiego rodzaju druki: książki, czasopisma, grafiki, kartografia, archiwalia i akcydensy, plakaty, oprawy artystyczne. Jesteśmy przyszłymi poligrafami dlatego z chęcią oglądaliśmy  wystawy takie jak:                         
-  „Czar czcionki” wystawa ta ukazuje wynalazek Gutenberga oraz tradycyjne techniki składu i druku, dawne prasy drukarskie, szlachetne techniki graficzne, narzędzia, materiały i wytwory introligatorskie.
-  „Alchemia książki” to wystawa proponująca wędrówkę w czasie i przestrzeni, podczas której zobaczyć można książkę, jakiej się nie zna, lub nie myśli się o niej w ten sposób.
-  „Salon Warszawskiego Wydawcy”, którego ozdobę stanowi wyposażenie gabinetu znanego wydawcy Salomona Lewentala, wzbogacone prezentacją rodzinnych pamiątek i archiwaliów firmy „ Księgarnia Nakładowa’’.                             
                   
Mieliśmy również okazję uczestniczyć w warsztatach drukarskich. Bardzo miły pan przewodnik (widoczny na zdjęciu wyżej) zaprezentował nam w jaki sposób przed laty korzystano z żeliwnej prasy korektorskiej, po czym każdy z nas osobiście spróbował wykonać nadruk na tej maszynie. Swoje dzieła mogliśmy zachować na pamiątkę. Kolejnym punktem lekcji muzealnej była nauka korzystania z maszyny wyciskowej, czyli urządzenia wytłaczającego nadruki i obrazki na okładkach książek. Wszyscy świetnie poradziliśmy sobie z zadaniami:).

Po ciężkiej pracy przyszedł czas na odpoczynek, udaliśmy się do Arkadii. Na miejscu po bardzo długiej naradzie wybraliśmy film ( High School Musical 3). Nawet długie reklamy przed filmem nie przeszkodziły nam w świetnej zabawie przy oglądaniu. I wreszcie nastąpił długo oczekiwany moment przez wszystkich z nas a mianowicie czas wolny, dostaliśmy tylko 1h dlatego każdy poszedł w swoim kierunku.
                                                
Okazało się że najczęściej odwiedzanymi przez nas miejscami był: McDonald’s,  KFS oraz inne bary szybkiej obsługi w następnej kolejności sklepy z ubraniami oraz ze sprzętem elektronicznym. Kilku szczęśliwcom naszej klasy udało nawet spotkać się z aktorami polskiej sceny np. Maciejem Wilewskim i Ewą Wencel.                                 

Po całym dniu wrażeń nadeszła pora na powrót do domów. Z ponurą miną opuszczaliśmy stolice lecz taki nastrój panował w nas tylko do momentu wejścia do autokaru. Zaraz po zajęciu miejsc wszyscy razem śpiewaliśmy i bawiliśmy się tak dobrze, że nikt nie zwrócił uwagi na czs podróży,który upłynoł tak szybko. Bez wątpienia każdy z nas będzie jeszcze długo wspominał tę wycieczkę z uśmiechem na ustach. Podczas tego wyjazdu dzięki pani Małgosi (naszej wychowawczyni), oprócz dobrej zabawy wyniesiemy również wiedzę, którą na pewno  byłoby nam trudniej poznać z książek. 

W imieniu wszystkich
uczestników wycieczki
sprawozdanie napisała
Marlena  Rosłaniec.
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 60 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1960035.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-09-22, godz: 23:31:46