KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Wyjazd do Brukseli
Już po raz drugi trzy absolwentki Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1                  im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie Olga Smułka, Milena Kot oraz Patrycja Piętka wraz z opiekunką Anną Maszkiewicz uczestniczyły w kilkudniowej wycieczce do Belgii. Wyjazd sponsorowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce, za zajęcie I miejsca w Polsce w konkursie „Moja szkoła w Unii Europejskiej – edycja Powrót do szkoły”.

Była to wizyta studyjna w instytucjach europejskich, jak Komisja Europejska, Parlament Europejski oraz Stałe Przedstawicielstwo Rzeczypospolitej Polskiej przy Unii Europejskiej. Ponadto zwiedzaliśmy zabytki Brugii ( Średniowieczną starówkę z Bazyliką Świętej Krwi z XIII wieczną dzwonnicą, ratusz i halę targową oraz muzeum ze wspaniałą kolekcją malarstwa flamandzkiego), a także zabytki Gandawy. Natomiast w Brukseli podziwialiśmy miniaturowe budowle w Parku Rozrywki „Mini – Europa”, niedawno otwarte Parlamentarium, zwiedzaliśmy zabytki Starówki, między innymi brukselski Grand – Place, „Manneken Pis” – symbol miasta czy Muzeum Scientastic. Byliśmy też w Fabryce Czekolady „Planet Chocolate”. Zrobiliśmy zakupy różnych czekoladowych słodkości, z których Belgia przecież słynie na całym świecie. Podróż w obydwie strony odbywała się samolotem, na miejscu mieliśmy do swojej dyspozycji autokar, posiłki jedliśmy w różnych, regionalnych restauracjach, każdy uczestnik na początku wycieczki otrzymał kieszonkowe.

 Wyjazd dostarczył nam wielu wrażeń, mogliśmy podziwiać wspaniałe zabytki, poznać funkcjonowanie instytucji europejskich, nawiązaliśmy nowe znajomości i przyjaźnie       z ludźmi praktycznie z całej Polski. Wniosek jest jeden, warto angażować się w różne projekty, konkursy i olimpiady, warto coś robić, dawać z siebie wszystko, gdyż marzenia naprawdę się spełniają.
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 2436 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1962411.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-09-22, godz: 23:31:46