KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Szkolny konkurs historyczny z okazji 90 rocznicy odzyskania niepodległości
W ramach obchodów 90 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w naszej Szkole  07.11.2008 r. o godz. 11.00 w auli Zespołu odbył się konkurs wiedzy historycznej pt. „ Polskie drogi do niepodległości”. Wzięło w nim udział osiem 3-osobowych zespołów z klas liceum ogólnokształcącego i profilowanego.

Uczniowie musieli odpowiedzieć na 30 pytań sprawdzających ich wiedzę historyczną związaną z walką o niepodległość (lata 1795-1918). Po obowiązkowej rundzie pytań konieczne było przeprowadzenie dogrywki, ponieważ trzy zespoły uzyskały tę samą liczbę punktów. Ostatecznie zwyciężyła reprezentacja klasy II b LO w składzie: Marcin Parzyszek, Jarosław Ochnio i Karol Salwa.

Wszyscy uczestnicy konkursu po ogłoszeniu wyników otrzymali nagrody książkowe. Zwycięska drużyna odebrała swoje nagrody w trakcie głównych uroczystości szkolnych przy pomniku J. Piłsudskiego w dniu 12.11 2008 r.

Za przygotowanie i przeprowadzenie konkursu odpowiedzialny był zespół nauczycieli historii: Anna Zielińska, Agnieszka Czypionka, Emilia Gryglas pod kierownictwem Ewy Toporkiewicz.

Ponadto ten sam zespół nauczycieli przygotował wystawę p.t. „Droga do Niepodległości”, którą można oglądać do 4.12.2008r. w Sali Tradycji.

 

 

Oprac. A. Czypionka
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 77 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1960052.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-09-22, godz: 23:31:46