KKZ
Z życia szkoły
Rekrutacja
Plan lekcji
INTERNAT
BIBLIOTEKA

Recenzja z wycieczki do teatru po angielsku
26października 2011 roku klasa I b LO z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie pojechała na wycieczkę do Warszawy pod opieką p. Marty Szewczyk i p. Beaty Skwarczyńskiej. Wyjazd ten miał na celu zbliżenie młodzieży do tak zwanej ‘kultury wysokiej’, a mianowicie obejrzenie sztuki teatralnej pt. „David Copperfield”.

Po dotarciu do stolicy udaliśmy się na spacer po Nowym Świecie i starówce. Mieliśmy okazję podziwiać wspaniałą architekturę i kilka zabytków. Następnie, po wyczerpującej przechadzce, zrobiliśmy kilka wspólnych zdjęć, a przy okazji – nieco odpoczęliśmy. Wypoczęci ruszyliśmy w stronę teatru Buffo, gdyż tam właśnie miała odbyć się sztuka.

„David Copperfield” nie jest to opowieść o pisarzu, ani o iluzjoniście, jak mogłoby wydawać się niektórym z Was. A mianowicie, jej głównym bohaterem jest młody prawnik pochodzący z rozbitej rodziny. Kluczowymi postaciami w sztuce są członkowie rybackiej rodziny Peggoty, ojczym – tyran Murdstone (Peter McMillan) i jego wredna siostra (Emily Browman), mała Emily – córka rybaka marząca o byciu damą, słaba i schorowana matka Davida – Clara (Elidith Debonnaire), a także najlepszy przyjaciel Davida – Steerforth (Peter McMillan).

Dzięki strojom zaprojektowanym przez Juliane Kasprzik oraz scenografii wykonanej przez Arno Schulz widzowie mogli przenieść się do Anglii w czasach wiktoriańskich,
od zadymionych uliczek londyńskich do rodzinnego domu Peggoty nad brzegiem morza.

Muzyka skomponowana przez Thomasa Johnsona wykonywana była przez samych aktorów. Grali oni na klarnecie, akordeonie i skrzypcach. Oprócz tego, znakomicie śpiewali przeróżne utwory. Ich głosy przenikały się wzajemnie, tworząc przyjemną dla ucha harmonię.

Reżyser starał się ukazać wielkie współczucie w stosunku do prześladowanych
i wykorzystywanych dzieci, a także ludzi ubogich. Chciał również ostrzec nas wszystkich, że życie bez dojrzałego uczucia do drugiego człowieka nie ma żadnej wartości.

Podsumowując, myślę, że naszą wycieczkę można uznać za udaną. Spektakl bardzo podobał się uczniom, a szczególnie moment, gdy aktorzy wyszli do publiczności i wspólnie
z nimi żartowali. Moim zdaniem, tego typu obcojęzyczne sztuki niezmiernie korzystnie wpływają na rozwój umiejętności lingwistycznych młodych ludzi. Miejmy nadzieję, że takie przyjemne, a zarazem pożyteczne wycieczki będą odbywały się w naszej szkole częściej.

Małgorzata Beczek –

uczennica klasy I b LO

Iza Woźniak I b LO- zdjęcia
Zapraszamy do GaleriiLicznik odwiedzin

Dziś jesteś 2424 gościem na stronie.

Wszystkich odsłon strony było 1962399.

Statystyki

Dziennik elektroniczny

Moodle

KKZ

IT SZKOŁA

BIP

FILMY PROMOCYJNE

Projekty

Regionalny Ośrodek Projektu

Przydatne linkiWyszukiwarka

Ostatnia aktualizacja: 2017-09-22, godz: 23:31:46