Zmiany klimatu to problem o znaczeniu ogólnoświatowym. Być może zauważyliście, że ostatnio coraz częściej mówi się i pisze o globalnym ociepleniu i że jest to też tematem dyskusji politycznych.
Jeśli nic w tym zakresie nie zrobimy, świat, który znamy dzisiaj, już za kilka dziesięcioleci będzie zupełnie inny. Ogólnie rzecz biorąc, będzie cieplej, a niektóre wyspy i przybrzeżne obszary zostaną zalane przez morza, których poziom już teraz podnosi się z powodu roztapiania się lodu na biegunach. Będzie więcej burz, powodzi, fal upałów i susz. Braki żywności i wody będą odczuwane na większych obszarach niż teraz, a wrażliwe na zmiany klimatu rośliny i zwierzęta, takie jak niedźwiedzie polarne czy pingwiny, wyginą.

Możemy temu zapobiec, lecz aby to zrobić, wszyscy ludzie, a także przedstawiciele wszystkich gałęzi przemysłu i rządy na całym świecie muszą aktywnie włączyć się w proces minimalizowania zmian klimatu. Klimat zmienia się głównie z powodu stosowanych przez nas metod wytwarzania i korzystania z energii, która potrzebna jest nam, aby produkować prąd, ogrzewać domy, eksploatować fabryki, napędzać samochody I latać samolotami. Jeśli zmienimy te metody i będziemy korzystać z energii w bardziej odpowiedzialny sposób, możemy zmniejszyć emisję CO2 i innych gazów cieplarnianych, które wpływają na zmianę klimatu.

Kampania, zmieniaj, oszczędzaj

Dr Chylarecki, klimat a ptaki

Prezentacja Martina Hedberga

Zestaw konkretnych rad

Zmiany klimatu Polski, prof. Maciej Sadowski

Ankieta

Ulotka

Nie dla Niskiej Emisji!Nie dla Niskiej Emisji!

0
0
0
s2smodern
powered by social2s