Akcja „Narodowe Czytanie” została zainicjowana przez Prezydenta RP w 2012 roku. Do tegorocznego narodowego czytania para prezydencka wybrała osiem nowel autorstwa polskich pisarzy.

Wspólne czytanie odbyło się w piątkowe popołudnie 6 września w zabytkowym dworku, siedzibie Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem. Nasza szkoła była w tym roku odpowiedzialna za przygotowanie tego wydarzenia. Uczniowie, pod kierownictwem nauczycielki języka polskiego p. Agnieszki Stanaszek, zadbali o oprawę artystyczną. Muzyka, biało-czerwone barwy, portrety autorów – wszystko to budowało niepowtarzalną atmosferę, która wzmocniła przekaz prezentowanych dzieł oraz poczucie wspólnej narodowej tożsamości.

Czytali przedstawiciele władz: poseł Grzegorz Woźniak, starosta Mirosław Walicki, wicestarosta Iwona Kurowska oraz reprezentanci wszystkich powiatowych szkół średnich -uczniowie, nauczyciele oraz dyrektorzy.

zdjęcia i tekst: Iwona Ostrowska

 

0
0
0
s2smodern
powered by social2s