W poniedziałek 10.06 oficjalnie otworzyliśmy strefę relaksu w naszej szkole. Uroczyste otwarcie uświetnił pierwszy szkolny pokaz talentów i pasji oraz wernisaż prac fotograficznych i plastycznych uczniów i nauczycieli naszej szkoły.

 

Stworzenie specjalnej przestrzeni do wypoczynku dla uczniów jest rezultatem działań prowadzonych w ramach ogólnopolskiego projektu Szkoła z klasą, które rozpoczęliśmy w październiku tego roku szkolnego. Celem projektu było wprowadzenie pozytywnych zmian w szkole przy udziale całej społeczności szkolnej, a jednym z założeń stworzenie przyjaznej atmosfery w szkole. Podczas szeroko zakrojonych badań potrzeb członków społeczności szkolnej ( Gadająca ściana, ankieta, wywiad i burza mózgów) uczniowie wskazywali na brak miejsca odpoczynku oraz miejsca gdzie mieliby możliwość prezentowania swoich pasji i zainteresowań. Tak zrodził się pomysł stworzenia strefy relaksu połączony z kącikiem naszych pasji i inicjatyw w szkole.

Mimo że, projekt zainicjowali i koordynowali nauczyciele, uczniowie ( Samorząd Uczniowski) byli mocno zaangażowani w realizację działań od początku- sami stworzyli projekt strefy, kosztorys, pomagali w urządzaniu miejsca , opracowali regulamin użytkowania oraz wyszli z pomysłem zorganizowania pokazu talentów podczas otwarcia strefy relaksu. Mamy nadzieję, że miejsce będzie dobrze służyć uczniom nie tylko do odpoczynku między zajęciami ale również w rozwijaniu swoich hobby. Chcemy, żeby szkolny pokaz talentów i pasji wszedł na stałe do programu imprez kulturalnych w naszej placówce i odbywał się właśnie w strefie relaksu .

Program Szkoła z klasą zrealizowali nauczyciele: Marzena Mikulska, Kinga Dębska, Konrad Piotrowski, Sylwia Kozyra, Aneta Winek, Marta Ozóg a koordynatorem była Natasza Mikulska kosztorys strefy relaksu został opracowany przez kl.1TG pod opieką p. Marii Kowalczyk

Uczniowie którzy prezentowali swoje talenty: Gabriela Stachurska (recytacja wiersza Szymona Pytlarczyka), Karol Szubiński ( śpiew), Patryk Żak 2 TG (taniec), Patryk Żak 3 BTE (trąbka), Katarzyna Owczarczyk (recytacja własnych utworów poetyckich), Łukasz Dębowski (akordeon), Marcin Borowski (fortepian), Emil Barbarczyk (saksofon), Dominik Majek (film)

Szkolny pokaz talentów i pasji zorganizowała p. Małgorzata Wójcik Wojciechowska i p. Natasza Mikulska

Szczególne podziękowania należą się panu Piotrowi Soszce za prace stolarskie wykonane przy realizacji projektu. Dziękujemy:)

Część sprzętu została sfinansowana ze środków Rady Rodziców za co gorąco dziękujemy.

0
0
0
s2smodern
powered by social2s