4 czerwca uczniowie klasy artystycznej 1B LO uczestniczyli w otwarciu wystawy pt. „Ocalić od zapomnienia”, przygotowanej przez Stowarzyszenie Akademia Łucznica. Na wystawie można było obejrzeć ciekawie przygotowane materiały dotyczące otaczającej nas architektury krajobrazu wsi (domy, zagrody, obejścia, pola, ogrody, sady itp.).
Ponadto, namacalnie można było zobaczyć elementy drewnianych konstrukcji domów budowanych w starym stylu.

W drugiej części spotkania pani Wioletta Łabuda-Iwaniak z Narodowego Instytutu Dziedzictwa przedstawiła interesujące prezentacje dotyczące materiałów kampanii społecznej „Krajobraz mojego miasta” oraz „Piękne, polskie, drewniane”. Prezentacje miały na celu zwrócenie uwagi na problem estetyki otoczenia, zarzucania ilością reklam w miejskiej przestrzeni oraz zanikającej bezpowrotnie pięknej, polskiej architektury drewnianej.

Po przerwie kawowej pani Zofia Bisiak i pan Mateusz Niwiński (Stowarzyszenie Akademia Łucznica) zapoznali młodzież i pozostałych uczestników konferencji z elementami architektury drewnianej naszego powiatu oraz programami edukacyjnymi dotyczącymi tej tematyki.

Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali pakiety informacyjne kampanii społecznej „Krajobraz mojego miasta” zawierające istotne informacje w wersji analogowej i cyfrowej (pendrivy).

Duże podziękowania dla dyrektora Centrum Sportu i Kultury pana Jarosława Kargola za zaproszenie do wzięcia udziału w wyżej wymienionym wydarzeniu kulturalnym.

Opiekę nad młodzieżą sprawowała pani Iwona Jończyk

Zdjęcia są autorstwa Iwony Jończyk i Luizy Kondej

0
0
0
s2smodern
powered by social2s