W dniach 30 marca 6 kwietnia 2019, grupa nauczycieli przedmiotów zawodowych: Anna Biernacka, Iwona Jończyk, Renata Ocep-Piotrowska, Marta Ozóg, Beata Skwarczyńska, wraz z panią dyrektor Marzeną Tudek, uczestniczyła w szkoleniu „Mobilność to sukces” (job-shadowing ) realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego” ze środków Programu Operacyjnego Wiedza – Edukacja – Rozwój na zasadach programu Erasmus+.

Praktyki miały miejsce w Hiszpanii, w pięknym mieście Granada.

Ideą programu jest: doskonalenie nauczycieli Job shadowing i obserwowanie pracy odpowiednika w innym kraju.

Efektem końcowym, poza zdobytymi doświadczeniami w zakresie kształcenia było otrzymanie dokumentu - Europass mobilność.

W trakcie pobytu uczestnicy mieli okazję bliżej poznać miasto goszczące, jego sztukę i kulturę, ciekawostki kulinarne oraz zwiedzić piękne andaluzyjskie miasto Cordoba, bogate w zabytki kultury arabskiej.

Szkoły, wizytowane przez grupę nauczycieli to: Escuela Arte (centrum grafiki, projektowania i sztuki), Estacion Diseno (szkoła przygotowująca do profesjonalnego projektowania), StartIdea (agencja pracy ukierunkowana na projektowanie, fotografię i marketing), Sboza2 Escuela de Dibujo y Artesvisuales (studio profesjonalnej ilustracji, komiksów i projektów 3D) oraz Esada Escuela Superior de Arte y Diseno de Andalucia (wyższa szkoła artystyczna).

Iwona Jończyk

0
0
0
s2smodern
powered by social2s